Naga MarketsGrupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych.

autopartner
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o około 1% jednak przy dość niskich obrotach. Nie pojawiła się więc wyraźna reakcja rynku po wynikach, które spółka opublikowała podczas piątkowej sesji. Te były zadowalające. Spółka w całym 2018 roku odnotowała bowiem ponad 26% wzrost sprzedaży. Tylko w czwartym kwartale ubiegłego roku wzrost sprzedaży sięgnął 22%, a w grudniu 17%. Spółka w komentarzu wyraziła duże zadowolenie z takich wyników, podkreślając że w całym roku, w każdym miesiącu notowała dwucyfrową dynamikę wzrostu, także w słabszych sezonowo okresach. Silny rozwój spółki trwa od 3 lat i zdaniem firmy, także 2019 rok powinien być udany. W najbliższych tygodniach spółka uruchamia rozbudowaną powierzchnię magazynową w Bieruniu, po jej otwarciu łączna powierzchnia magazynów grupy wyniesie blisko 100 tys. m2. Na wykresie nie ma na razie zanegowania impulsu popytowego z połowy grudnia, co daje szansę na jego kontynuację. Wydaje się, że kupujący powinni powalczyć o wybicie oporu w rejonie 4 zł, co doprowadziłoby kurs do linii trendu.

Zobacz również: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPW

Działalność Stalexport Autostrady i podmiotów wchodzących w skład jej grupy kapitałowej koncentruje się przede wszystkim na działalności autostradowej.

stalexport
źródło xStation 5

Notowania spółki rosły podczas wczorajszej sesji o około 3%, tym samym firma zalicza bardzo udany początek nowego roku. Patrząc znacznie szerzej, widać na wykresie, że po ostatnich spadkach kurs znalazł się na dobrze respektowanym wsparciu okolic 3 zł. Druga połowa ubiegłego roku to ruch boczny, a obecnie mamy silne odbicie od strefy wsparcia. Wydaje się, że kurs powinien osiągnąć przynajmniej poziom 3,60 zł. Po za układem technicznym, powody do wzrostów to prawdopodobnie ogłoszona niedawno podwyżka opłat za przejazd autostradą na odcinku Katowice – Kraków czy też kwestia wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy. Spółka chce wypłacić 10,908 mln zł, co oznaczałoby, że zaliczka wyniesie około 4 groszy na akcję. Wypłata zaliczki ma nastąpić od 4 do 7 lutego 2019 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here