Naga MarketsGrupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych.

autopartner
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o około 4% przy całkiem przyzwoitych obrotach. Powodem zwyżki były informacje o sprzedaży za okres od początku roku do końca września. Okazało się, że w tym czasie spółka miała ponad 861 mln zł przychodów co oznacza wzrost o ponad 27% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W komunikacie podkreślono, że w najbliższym raporcie za III kwartał wpływ na wyniki będzie miała korekta przychodów ze sprzedaży dokonana w związku z niedoszacowaniem przychodów z umów lojalnościowych w poprzednich miesiącach. Szacuje się, że przychody wzrosną więc o około 4,5 mln zł. W samym wrześniu przychody ze sprzedaży rosły o ponad 26% do 95,5 mln zł. Jest to kolejny okres zakończony dobrą dynamiką wzrostu sprzedaży, co powinno przekładać się na pozytywny rezultat za cały 2018 rok. Najbliższy raport za III kwartał poznamy 29 listopada. Mimo dobrych wyników, notowania od połowy ubiegłego roku poruszają się w układzie spadkowym. Obecnie pojawia się szansa, aby zainicjować odbicie w rejon górnej krawędzi kanału spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Przegląd informacji z GPW – Ropczyce, Selvita, LC Corp

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych.

selvita
źródło xStation 5

Spółka zyskiwała podczas wczorajszej sesji około 2%, jednak przy niskich i malejących od pewnego czasu obrotach. Spółka poinformowała o zawarciu umowy z Icon Clinical Research Limited z Irlandii, w ramach której zleciła dokonanie zgłoszenia do Agencji Żywności i Leków w USA oraz przeprowadzenie pierwszej fazy badań klinicznych dla projektu SEL120. Badania mają rozpocząć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Spoglądając na wykres, widać że od września trwa łagodna zwyżka przy dość słabych obrotach. Patrząc szerzej, od początku roku mamy do czynienia z łagodną korektą spadkową. Obecnie cena dociera do górnej krawędzi kanału spadkowego. Brak dynamiki zwyżki każe przypuszczać, że może dojść do kolejnego zwrotu na południe. Dopiero mocne wybicie ponad poziom 60 zł mogłoby otworzyć drogę ku ubiegłorocznym maksimom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here