Naga MarketsGrupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych.

autopartner
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o ponad 5% przy najwyższych obrotach od kilku miesięcy. Spoglądając na wykres dzienny, widać że silna zwyżka trwa od początku czerwca, kiedy kurs zakończył głębszą korektę. Spółka od dłuższego czasu dostarcza pozytywnych informacji dotyczących wyników sprzedaży, dlatego też nie dziwi, że w końcu została doceniona przez rynek. Możliwe, że powodem wczorajszej zwyżki była publikacja rekomendacji BM Santander, w której wyceniono spółkę na poziomie 8,90 zł, zalecając kupno akcji. Zdaniem analityków, spółce sprzyja otoczenie rynkowe i dość słaba konkurencja, a to powinno oznaczać dalszy wzrost wyników. Prognoza zakłada średnioroczny wzrost przychodów oraz zysku na akcję na poziomie 21-22%. Wcześniej spółka opublikowała wyniki sprzedażowe za czerwiec. W tym miesiącu przychody wzrosły o niemal 27%. W sumie od początku roku, przychody ze sprzedaży rosną już o ponad 29%. Wydaje się, że niebawem kurs zaatakuje poziom 5 zł, a kolejny opór mamy w rejonie 5,18 zł.

Orbex

Zobacz również: PlayWay [PLW], Instal Kraków [INK] – Gorące spółki dnia

Inter Cars S.A. to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

intercars
źródło xStation 5

Znacznie gorzej niż Auto Partner radzi sobie Inter Cars w ostatnich miesiącach. Wczoraj spółka nieznacznie traciła na wartości, a wykres wskazuje na ryzyko powrotu na wsparcie okoli 185 zł. Wczoraj spółka opublikowała raport z wynikami za czerwiec. Przychody wyniosły 711,6 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 2,4%. Narastająco od początku roku grupa wypracowała 4,2 mld zł przychodów czyli o 12,3% więcej niż rok wcześniej. Całkowita sprzedaż w tym miesiącu wyniosła 527,7 mln zł co oznacza spadek o 3,5%. Narastająco od początku roku sprzedaż Inter Cars wyniosła 3,1 mld zł, co oznacza wzrost o 9%, z czego sprzedaż w Polsce to 2,2 mld zł, co daje wzrost o 9,6%. W pierwszym półroczu sprzedaż za granicą rosła o niemal 16%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here