Naga MarketsGrupa Auto Partner pełni funkcję wyspecjalizowanego podmiotu logistycznego, którego podstawowym obszarem działalności jest organizacja dystrybucji części zamiennych do samochodów bezpośrednio od producentów do odbiorców końcowych.

Notowania spółki spadają od połowy ubiegłego roku. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy jednak upatrywać po za spółką. W taki sam sposób zachowuje się otoczenie innych spółek motoryzacyjnych. Dodatkowo problemem naszego parkietu jest słabość małych spółek. Na tym tle, wyprzedaż postępuje w dość wolnym tempie, co można uznać za pozytywny aspekt. Niedawno spółka opublikowała wyniki za pierwsze półrocze. Poprawa nastąpiła zarówno w drugim kwartale, jak i całym półroczu. Od stycznia przychody wzrosły o 27%, głównie za sprawą sprzedaży zagranicznej, która wzrosła o niemal 50%. Udało się wypracować zysk netto w wysokości 29,57 mln zł wobec nieco ponad 20 mln rok wcześniej. Wzrost przychodów to efekt realizacji strategii czyli rozwój sieci sprzedaży. W tym roku pozytywnie na wyniki wpływają filie otwierane w poprzednich latach. Pod tym względem spółka nadal się rozwija i wydaje się, że ma przed sobą korzystne perspektywy. Na wykresie widać, że kurs respektuje krawędzi kanału spadkowego. Pojawia się więc szansa na korekcyjne odbicie w górę. Sięgające choćby okolic 4,50 zł. Wszystko jednak będzie zależało od sentymentu na szerszym rynku, gdyż jak widać po wynikach, spółka powinna rosnąć.

Orbex

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here