Naga MarketsGrupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych.

autopartner
źródło xStation 5

Spółka opublikowała w ostatnich dniach raport z wynikami ze sprzedaży uzyskanymi w listopadzie. Okazało się, że przychody ze sprzedaży wyniosły w tym miesiącu 101,3 mln zł. Jest to świetny wynik, oznaczający wzrost w ujęciu roczny o ponad 14%. W sumie od stycznia spółka wypracowała już ponad 1 075 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o niemal 27%. Wcześniej spółka raportowała dobre wyniki za trzeci kwartał. Zysk netto sięgał niemal 16 mln zł, wobec nieco ponad 10 mln zł przed rokiem, przy przychodach rzędu 303 mln zł wobec 235 mln zł rok temu. W sumie za 9 miesięcy zysk wyniósł niemal 45,5 mln zł, co jest wynikiem lepszym o około 50%. Z wydawanych komunikatów wynika, że spółka spodziewa się utrzymania dwucyfrowej dynamiki przychodów na rynku polskim w ostatnim kwartale, a także chce w przyszłym roku rosnąć w kraju szybciej od rynku. Mimo dobrych wyników, kurs specjalnie nie reaguje. Cena nadal, od połowy ubiegłego roku pozostaje w układzie spadkowym.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – Newag, Altus TFI

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin.

bah

Akcje spółki drożały podczas czwartkowej sesji o około 3%. Powodem odbicia była informacja o sprzedaży samochodów w listopadzie. Z raportu wynika, że w tym miesiącu spółka sprzedała 300 samochodów. 175 marki Land Rover i 125 samochodów marki Jaguar. Oznacza to spory wzrost, łącznie o 41% w porównaniu z ubiegłym rokiem. W sumie od początku roku sprzedaż sięga już 3319 sztuk, co jest wynikiem lepszym od analogicznego okresu 2017 roku aż o 45%. Łączna wartość przychodów ze sprzedaży do niezależnych dilerów oraz klientów końcowych wyniosła w listopadzie 61 mln zł, co oznacza wzrost o 50% w stosunku do 2017 roku. Od początku roku przychody wzrosły do poziomu 660 mln zł czyli były wyższe o 26% niż rok temu. Na wykresie mamy od kilku miesięcy układ boczny, obecnie wydaje się, że cena powinna rosnąć do okolic oporu w rejonie przynajmniej 2 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here