Naga MarketsAuto Partner [APR], Bloober Team [BLO] – Gorące spółki dniaDystrybutor części samochodowych, spółka Auto Partner pokazała wczoraj wstępne wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. W tym okresie firma wypracowała około 1,24 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży czyli o 11% więcej niż rok temu, i około 108,7 mln zł zysku netto, co stanowi wzrost o 73%. Wynik operacyjny to 81,9 mln zł, a więc o 84% więcej niż rok temu. Tak świetne wyniki spółka wypracowuje w okresie pandemii, co zdecydowanie wskazuje na jej siłę. Jednym z powodów mocnych wyników był duży wzrost marży i to o aż 22,5% ale także dobra kontrola kosztów firmy. Ostateczne wyniki poznamy 24 listopada.

  • Auto Partner zaskakuje wynikami
  • Mimo pandemii, zysk większy o 73% r/r za trzy kwartały
  • Bloober Team czeka na debiut gry i nowych konsol

Wydaje się, że pandemia pokazała, które spółki potrafią sprawnie i szybko podjąć odpowiednie działania i Auto Partner można do nich zaliczyć. Na wykresie, po zeszłotygodniowej przecenie, która dotknęła cały rynek, kurs bardzo szybko odbił i znowu znajduje się w rejonie wcześniejszej konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbicie od wsparcia

Być może na nowe maksima trzeba będzie nieco poczekać, także na lepszy klimat dla rynków akcji, ale wybicie ostatnich szczytów może oznaczać ruch na 8,50 zł czyli najwyższą wycenę wydaną dla spółki w tym roku.

autopartner

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Już wkrótce ważne debiuty

Producent gier komputerowych, Bloober Team poinformował wczoraj, że gra “Observer: System Redux” uzyskała certyfikację na platformy Xbox Series X i Playstation 5. Gra ma zadebiutować wraz z debiutem konsol nowej generacji czyli 10 i 12 listopada. Jest to duże wyróżnienie dla spółki, tym bardziej, że jest to jedyna polska gra, która będzie dostępna w dniu debiutu nowych konsoli. Warto dodać, że gra zadebiutuje w tym samym czasie także na komputerach osobistych.

bloober

Kilka dni wcześniej spółka podała także, że gra “Blair Witch” w wersji VR wygenerowała sprzedaż, która zapewniła zwrot wszelkich wydatków na produkcje i marketing. Bloober zdecydowanie więc potrafi robić dobre jakościowo gry i trafiać w gusta graczy. Patrząc na wykres, mamy za sobą już około 40% korektę od lipca. Jest to dość powolna przecena, raczej bez znamion paniki. Wydaje się, że zbliżający się ważny debiut, zarówno gry i jak nowych konsol, może być okresem, w którym popyt spróbuje powalczyć o odbicie.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here