TMS


Austriacki Financial Market Authority zakazał prowadzenia aktywności biznesowej opartej na chmurze kopalni kryptowalutowej INVIA GmbH, tak wynika z oświadczenia FMA opublikowanego 29 maja. Spółka została zmuszona do zaprzestania swojej działalności z powodu podejrzeń o prowadzenie niezarejestrowanego funduszu inwestycyjnego.

Nadal trwa procedura mająca na celu sprawdzenie legalności działań kopalni. Spółka mająca siedzibę w Wiedniu nie jest licencjonowana ani kontrolowana przez FMA. INVIA World, spółka stojąca za INVIA GmbH, oferuje kopanie „zyskownych monet” takich jak Bitcoin czy Ethereum poprzez „inteligentny system kopania”, wypłaca zyski z kopania kryptowalut swoim użytkownikom.

Spółka upiera się, że działa zgodnie z prawem obowiązującym w Unii Europejskiej. Jak na razie strona internetowa firmy nadal działa. Można na niej zamówić różne pakiety kopania kryptowalut. Zaczynają się już od 100 € za 36 miesięcy kopania z mocą 2 MH/s. Najdroższy pakiet kosztuje 9000 € i oferuje trzyletnie kopanie z prędkością 236 MH/s.

To nie pierwszy przypadek zamknięcia startupów związanych z kryptowalutami i miningiem. W maju w USA doszło do zablokowania ShipChain oraz Texas State Security Board. W obu przypadkach zarzuty dotyczyły oferowania nierejestrowanych instrumentów finansowych oraz publikacja oświadczeń mających na celu oszukanie inwestorów.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here