Naga MarketsBoE nie widzi w BTC zagrożenia dla obecnego systemu finansowego
BoE nie widzi w BTC zagrożenia dla obecnego systemu finansowego

Jak podaje serwis dcmagnates.com, australijskie władze są obecnie w posiadaniu 24,5 tys. Bitcoinów zarekwirowanych dealerowi narkotykowemu, który działał poprzez serwis Silk Road. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości Bitcoiny zostaną zlicytowane.


Nie jest to pierwsza publiczna aukcja wirtualnych monet, do której zorganizowania przymierzają się australijskie władze. Pierwsza miała miejsce w lipcu tego roku. Wtedy śledczym z Kraju Kangurów udało się przejąć 30 tysięcy BTC zlokalizowanych na serwerach Silk Road.

Zanim obecna pula monet trafi jednak pod młotek muszą „odleżeć swoje” w sądowym depozycie. Następnie decyzja o ich przekazaniu zostanie poddana pod trwający 28 dni okres apelacyjny. Dopiero później Bitcoiny zostaną zlicytowane – zysk z aukcji zasili fundusz stanowy.

Australijscy śledczy przyglądali się Bitcoinom należące do byłego dealera narkotyków po raz pierwszy w grudniu 2012 roku. W tamtym czasie wyceniane były na 300 tysięcy dolarów. W momencie zarekwirowania – rok później – ich wartość skoczyła już do 28 milionów dolarów. Przy obecnych cenach warte są natomiast około 8 milionów USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here