Naga MarketsAustralijska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) ostrzegła opinię publiczną, że projekt krypto OneCoin „może być zaangażowany w oszustwo”. 

Australijski regulator finansowy wydał oficjalne ostrzeżenie przeciwko OneCoin, podmiotowi działającemu na stronie internetowej onecoin.eu, wzywając opinię publiczną, by nie operowała z tą firmą, ponieważ nie jest ona licencjonowana w Australii.

OneCoin nie posiada dwóch kluczowych licencji

Podobnie jak w przypadku ostrzeżenia dotyczącego innej firmy opublikowanego 21 maja, ASIC stwierdził, że OneCoin nie uzyskał dwóch głównych licencji potrzebnych do oferowania usług inwestycyjnych w kraju. W szczególności regulator zauważył, że firma nie posiada ani aktualnej licencji Australian Financial Services, ani licencji Australian Credit z ASIC.

W zawiadomieniu ASIC określił również, że oszukańczy podmiot zarejestrowany jest w Sofii w Bułgarii.

OneCoin z bułgarskimi korzeniami

OneCoin został założony przez Ruja Ignatovę w Bułgarii w 2014 r. Służby Stanów Zjednoczonych określiły już OneCoina mianem “fałszywej kryptowaluty”. Podobnie kilka krajów, w tym Nowa Zelandia, wydało ostrzeżenia dla członków społeczeństwa przed projektem. W Polsce przez domniemaną piramidą ostrzegało m.in. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin. Interpelację w tej sprawie przygotowało także w 2016 r. biuro poselskie posła Mirosława Suchonia.

Konstantin Ignatov, brat Ruja, został aresztowany 6 marca 2019 r. na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles i oskarżony o oszustwo finansowe.

Projekt miał swoją siedzibę w Sofii, tak jak wskazuje ASIC i funkcjonował jako sieć marketingowa (MLM). Członkowie domniemanej piramidy otrzymywali prowizje za przyciąganie innych inwestorów. Ci z kolei musieli kupować specjalne pakiety „kryptowalut”. W ramach sieci działały aż trzy miliony uczestników na całym świecie.

Zobacz też: Wskaźniki potwierdzają rynek byka na Bitcoinie (BTC) 

Spotkania projektu przypominały istne pranie mózgów. Sam Konstantin, pytany kiedyś o to, kiedy można wypłacić środki z projektu, odparł:„Jeśli jesteś tutaj, by wypłacić pieniądze, opuść ten pokój teraz, ponieważ nie rozumiesz, czym jest ten projekt.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here