Naga Markets


Australijski regulator oraz organ nadzorczy (ASIC) podjął działania w celu ochrony konsumentów przed nieuczciwymi praktykami w przestrzeni dotyczącej ICO.

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) zmusiła “niektórych” emitentów ICO do zmodyfikowania lub wstrzymania ICO w całości po tym, jak regulator wysłał zapytania analizujące ich praktyki marketingowe. Regulator nie ujawnił szczegółów na temat ICO, których dotyczyło postępowanie.

ASIC wysyłania zapytania do emitentów ICO i ich doradców, w których identyfikujemy zachowania lub oświadczenia, które mogą wprowadzać lub wprowadzają w błąd.” – wskazuje ASIC. “W wyniku naszych zapytań niektórzy emitenci wstrzymali ICO lub poinformowali, że ich struktura zostanie zmieniona.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Jak stwierdził w oświadczeniach komisarz ASIC – John Price:
“Jeśli operujesz na cudzych pieniądzach lub coś komuś sprzedajesz, podlegasz obowiązkom. Bez względu na strukturę ICO, obowiązuje jedno prawo, które zawsze będzie stosowane: nie można wprowadzać w błąd i korzystać z wprowadzających w błąd oświadczeń dotyczących produktu.”

Będzie to dla nas kluczowe, ponieważ ten sektor się rozwija. Zmiany nastąpiły po tym, jak w zeszłym miesiącu Komisja potwierdziła, że zaktualizuje wytyczne w swoim arkuszu informacyjnym, koncentrując się na ICO i kryptowalutach. Piętnowanie nieuczciwych praktyk będzie “dla nas kluczowym celem w przyszłości”, stwierdził w kwietniu komisarz Price.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here