Naga MarketsPortfel z dolarami australijskimi AUD w monetach i banknotachPodczas gdy Rezerwa Federalna systematycznie podnosi stopy procentowe, Bank Rezerwy Australii opóźnia ten proces, zaznaczając, iż członkowie Banku zgadzają się co do tego, że utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie będzie gwarantować stabilność i zaufanie. Przy tak różnych politykach monetarnych obu banków, fundamentalne przesłanki wskazują, iż kierunek dla notowań pary AUD/USD jest jeden – południowy.


Różnica w stopach może zepchnąć AUD/USD nawet do poziomu 0.67

Dolar australijski może spaść do najniższego od dziewięciu lat poziomu w okolice 67 centów, ponieważ RBA może stać się jeszcze bardziej “gołębi” i bardziej skłonny do obniżania stóp procentowych. Słabe zaufanie konsumentów i słaby rynek mieszkaniowy sprawią, że Bank Rezerw Australii pozostanie w tyle za innymi bankami, takimi jak Rezerwa Federalna, która przewiduje trzy lub czterokrotne podnoszenie stóp w 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym roku „Aussie” spadł już o 9 procent z powodu rekordowo niskich stóp procentowych w Australii, przy jednoczesnej wyprzedaży aktywów ryzykownych i trwającej wojny handlowej na linii USA-Chiny, która powstrzyma wzrost gospodarczy w Chinach, głównym partnerze handlowym Australii.

Australijski dolar bliski testu minimów z 2009 roku

Vincent Delisle, szef ds. inwestycji w Hexavest zauważa, iż banki centralne na całym świecie próbują dogonić FED, gdyż w przeciwnym razie oznacza to silne osłabienie dla danej waluty w długim terminie.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków – inflacja w Australii słabsza niż oczekiwano

Dolar australijski pod dużą presją sprzedających

bear, byki, Comparic

Jak wskazują dane CFTC, fundusze lewarowane silnie pozycjonują się pod dalsze spadki na Aussie. Utrzymali pozycję krótką netto w wysokości 31 642 kontraktów w tygodniu zakończonym 23 października, co stanowi istotną zmianę, gdyż jeszcze na początku maja długa pozycja netto wynosiła prawie 20 tys. kontraktów.

Wg. ekonomistów ankietowych przez Bloomberga oczekuje się, iż na najbliższym posiedzeniu RBA 6 listopada stopy pozostaną na tym samym poziomie (1,5%). Rynek wycenia obecnie brak podwyżki co najmniej do połowy 2019 roku, a prawdopodobieństwo jakiejkolwiek podwyżki w przyszłym roku wynosi obecnie 50%.

Zobacz również: RBA nie chce kryptodolara 

– Fakt, że RBA nie podnosi stóp, a podczas konferencji wskazuje na możliwe gołębie scenariusze, wywrze presję na australijską gospodarkę w stosunku do reszty świata.  A to z pewnością przygniecie dolara australijskiego – powiedział Delisle.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTMS: Popyt na USD przy presji na EUR i GBP.
Następny artykuł#MetaHash łączy siły z dealerem Lamborghini
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here