Naga MarketsW odpowiedzi na obawy interesariuszy stron australijska giełda papierów wartościowych (ASX) informuje, że odroczyła integrację  systemu rozliczeń potransakcyjnych opartego na blockchain na pierwszy kwartał 2021 roku.


Uczestnicy rynku na tak, chcą jednak więcej czasu

W raporcie opublikowanym we wtorek, ASX poinformowała, że otrzymała informacje zwrotne od branży w odpowiedzi na pierwotnie proponowany harmonogram, którego celem była całkowita reorganizacja systemu rozliczeń poprzez integrację technologii blockchain jako zamiennika obecnego Systemu CHESS, będącego głównym rozwiązaniem od 25 lat. Pierwsze informacje o chęci wdrożenia rozproszonego rejestru bloków pojawiły się jeszcze w maju bieżącego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Operator giełdowy ujawnił, że informacje zwrotne – pochodzące od 41 zainteresowanych stron, w tym dostawców usług płatniczych, uczestników rozrachunków i rozliczeń, operatorów rynku, brokerów i domów maklerskich – wyrażają “ogólne wsparcie” dla reorganizacji w oparciu o system blokowy. Pojawiły się jednak obawy, że ASX wyznaczył zbyt wczesny termin wdrożenia zmian.

“W odpowiedziach panował powszechny pogląd, że zbyt wiele nowych funkcji jest proponowanych do wdrożenia w zbyt krótkim czasie”, komentuje ASX. “Argumentowano, że spowodowałoby to wzrost złożoności i ryzyka na poszczególnych etapach projektu i w ramach czasowych realizacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

ASX zostanie pierwszą dużą giełdą z tak silnie wdrożonym blockchainem

Z informacji zwrotnych wynika również, że w przypadku nowych wymogów biznesowych konieczny jest okres dostosowawczy w dłuższym horyzoncie czasowym. We wstępnym dokumencie konsultacyjnym określono prawie 50 nowych wymogów biznesowych wraz z likwidacją niektórych elementów systemu CHESS, które stałyby się zbędne.

W związku z tym ASX zapowiedziała, że “przesunie najwcześniejszy termin uruchomienia nowego systemu z 4Q 2020 r. na marzec-kwiecień 2021 r.”.

ASX po raz pierwszy rozpoczęła badania nad technologią blockchain w 2015 roku, po tym jak dyrektor zarządzający Elmer Funke Kupper nazwał ją “szansą pojawiająca się raz na 20 lat”, aby obniżyć koszty, złożoność i obsługę obecnego systemu CHESS.

Badania wskazują, że ASX zaoszczędzi miliony dolarów dzięki przejściu na blockchain, stając się pierwszym dużym operatorem giełdowym, który wdroży zdecentralizowaną technologię do swoich podstawowych procesów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here