Naga MarketsAustralijska Giełda Papierów Wartościowych (ASX) prześwietla groszową spółkę informatyczną, która chce pozyskać 15 milionów dolarów za pośrednictwem ICO w celu uruchomienia giełdy kryptowalut.


Byte Power Group (BPG), tak nazywa się spółka, która wydała w środę oświadczenie z odpowiedzi na 17 pytań zadanych przez ASX, które wymagały od firmy przedstawienia szczegółów dotyczących planowanej sprzedaży tokenów.

Te artykuły również Cię zainteresują
BPG zamierza wydać łącznie 1 miliard Byte Power X Loyalty Tokens (Tokenów BPX) i planuje sprzedać 25 procent tej liczby prywatnym inwestorom po cenie 0,06 USD za sztukę. Celem spółki jest pozyskanie aż 15 milionów dolarów na sfinansowanie uruchomienie giełdy kryptowalutowej, gdzie tokeny BPX mogą być przedmiotem dalszego obrotu, a także zostaną wykorzystane do zrekompensowania opłat transakcyjnych.

Według planu spółki BPG, pozostałe 75 procent tokenów zostanie przydzielone dla “wstępnie zarejestrowanych użytkowników giełdy, specjalne premie firmy, oraz wstępne i przyszłe działania marketingowe”.

Obawy australijskiej giełdy

Z uwagi na to, że BPG zamierza stać się pierwszą spółką notowaną na giełdzie w Australii, która uruchomiła giełdę kryptowalut za pośrednictwem modelu finansowania ICO, ruch ten wywołał obawy ASX, czy jest to zgodne z jej zasadami.

1 sierpnia Zespół ds. Zgodności ASX wysłał list do BPG, wymagając od firmy uzasadnienia legalności planowanej operacji. W liście znalazło się  17 pytań dotyczących m. in. statusu ICO, a także czy firma posiada opinię prawną.

W pisemnej odpowiedzi BPG poinformowało, że sprzedaż tokenów już się rozpoczęła. Trafiają one do prywatnych inwestorów w Australii i Singapurze z planem dalszej sprzedaży w Hongkongu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Tokeny wartościowe, czy jednak nie?

W obu jurysdykcjach, w których rozpoczęła sprzedaż tokenów, spółka BPG stwierdziła, że posiada opinię prawną mówiącą o tym, że tokeny nie są uznawane za papiery wartościowe, a zatem nie są też regulowane jako produkt finansowy, zgodnie z australijską ustawą Corporations Act (ustawią o spółkach).

Jednak we wrześniu ubiegłego roku australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) wydała wytyczne regulacyjne dla ICO, gdzie stwierdziła, że jeśli w ICO oferowane są produkty finansowe, powinny one podlegać ustawie o spółkach. Pozostaje pytanie, w jaki sposób ASX ustosunkuje się do odpowiedzi BPG czy podejmie jakiekolwiek działania w związku z planowanym ICO spółki notowanej na giełdzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here