Naga Markets

Choć rynek nie sprzyja górnikom Bitcoina, niektóre firmy chcą wykorzystać obecną bessę. Przykładem jest australijskie przedsiębiorstwo Arkon Energy z siedzibą w Sidney. W niedawnej rundzie finansowania pozyskało ono 28 mln dol. na rozszerzenie swojej działalności wydobywczej BTC. Aby obniżyć koszty tego procesu, firma ta wykorzystuje energię odnawialną. 

  • Wielu górników Bitcoina musiało zamknąć swoją działalność w tym r. w obliczu rosnących cen energii elektrycznej oraz spadku wartości czołowej kryptowaluty
  • Niektóre przedsiębiorstwa zaopatrzone w tańszą odnawialną energię wykorzystują okazję w postaci bessy na rynku, by kupić koparki przeznaczone do wydobycia BTC po niższych kosztach
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Australijska firma stawia na wydobycie Bitcoina

Burzliwy klimat na rynku sprawił, że wiele firm zajmujących się przemysłem wydobywczym BTC poległo w trakcie tegorocznej kryptowalutowej zimy. Na spadek rentowności Bitcoina wpłynęła zarówno 75% korekta cenowa, jak i kryzys energetyczny na świecie.

Niektóre przedsiębiorstwa postrzegają obecne warunki rynkowe, jako okazję do rozszerzenia swojej działalności. Przykładem jest tu australijska firma Arkon Energy. Ta z kolei pozyskała na ten cel 28 mln dol. w rundzie finansowania, która zakończyła się niedawno. 

Dyrektor generalny Arkon Energy – Josh Payne podkreślił, iż obecna sytuacja w branży stwarza wiele możliwości do wykorzystania. Wśród nich wymienił spadek cen koparek kryptowalutowych. Jego firma może więc kupić niezbędny sprzęt do wydobywania BTC taniej niż w czasie hossy. 

Podejmując kolejne kroki w swojej strategii związanej z czołową kryptowalutą, firma Arkon Energy nabyła jedno z wiodących norweskich centrów danych opartych na energii odnawialnej – Hydrokraft AS. Jej celem jest stworzenie  “pionowo zintegrowanej zielonej platformy wydobywczej Bitcoina”.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Trudne warunki na rynku

Ze względu na kryzys energetyczny rząd Norwegii zaproponował odejście od ulgi podatkowej dla górników BTC, która została wprowadzona w 2016 r. 

Niektóre kraje w obliczu niedostatku energii postanowiły wprowadzić czasowy zakaz kopania kryptowalut. Takie kroki podjęła, chociażby Mołdawia

XTB

Trzeci kwartał br. był szczególnie trudny dla przemysłu wydobywczego Bitcoina. Podczas gdy lepiej przygotowane firmy rozszerzają swoją działalność, inne zmagają się z problemami finansowymi. Jednym z najnowszych przykładów jest m.in. BTCIris Energy stojący w obliczu roszczenia o wartości 103 mln dol. od wierzycieli ze Stanów Zjednoczonych. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs EUR/USD – rysowanie szczytu?
Następny artykułPrognoza kursu euro: Polska w trudnej sytuacji, EUR/PLN może wystrzelić do końca roku
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here