Naga MarketsAustralijska agencja naukowa po zakończeniu testów w globalnej sieci blockchain jest pierwszą na świecie, zdolną do przetworzenia 30.000 transakcji międzynarodowych na sekundę.

Jeśli test zostanie z powodzeniem wprowadzony do działającego modelu, może pomóc branży bankowej osiągnąć skalę niezbędną do wprowadzenia sieci blockchain do głównego nurtu.

Sieć o nazwie Red Belly Blockchain, została opracowana przez Commonwealth Scientific and Research Organization (CSIRO) oraz University of Sydney. Wdrożona została w globalnej infrastrukturze chmury Amazon Web Services (AWS).

Sieć przetestowano na 1000 węzłach w 14 krajach przy 30.000 transakcji na sekundę (jako benchmark) i średnim opóźnieniu wynoszącym trzy sekundy. Węzły znajdowały się w krajach obu Ameryka, regionie Azji i Pacyfiku oraz Europie.

Alternatywny algorytm konsensusu zamiast POW

Według twórców, sieć ma rozwiązać problem skalowalności za pomocą alternatywnego algorytmu konsensusu zamiast mechanizmu proof-of-work (POW) przyjętego przez większość sieci publicznych, takich jak bitcoin.

“Zastosowania blockchainu w realnym świecie walczą o przetrwanie z powodu problemów związanych z zużyciem energii i złożonością mechanizmu POW” – mówił dr Vincent Gramoli, starszy pracownik naukowy Data61, działu technologii CSIRO odpowiedzialnego za rozwój Red Belly.

“Wdrożenie Red Belly Blockchain w chmurze AWS pokazuje unikalną skalowalność i siłę nowej generacji technologii ksiąg w kontekście globalnym. Do tej pory blockchain nie wykazał zdolności do skalowania i chcieliśmy zademonstrować, że technologia ta da się skalować pod względem liczby uczestniczących maszyn oraz utrzymywać lub poprawiać wydajność wraz z rosnącą liczbą uczestników” – powiedział.

Nawet 660 tysięcy transakcji na sekundę

Gramoli twierdzi, że używając 300 maszyn w jednym centrum danych, sieć blockchain Red Belly przetworzyła już 660.000 transakcji na sekundę. Dla porównania, tradycyjni dostawcy płatności zazwyczaj przetwarzają około 56.000 transakcji na sekundę.

Firma nie ogranicza się do wykorzystania technologii w sektorze bankowym, ale stwierdziła, że na wczesnym etapie ​​pojawiły się pewne projekty z udziałem banków. W międzyczasie kontynuowana jest także obecna runda finansowania w celu dalszej komercjalizacji technologii i opracowania dodatkowych funkcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here