Naga MarketsAustralijska komisja nadzoru finansowego ASIC skierowała 20 września do licencjonowanych podmiotów – w tym domów maklerskich i brokerów – ponaglenie odnośnie konieczności przyłączenia się do programu urzędy ds. skarg finansowych (AFCA). Ostateczny termin uzyskania autoryzacji organu mija już w ten piątek, czyli 21 września. Z oświadczenia ASIC wynika, że brak dodatkowej licencji po tej dacie będzie oznaczał złamanie lokalnego prawa i może spowodować zawieszenie licencji na dalsze prowadzenie działalności.

Rejestracja do AFCA jak i sprawdzenie zarejestrowanych podmiotów jest możliwe przez oficjalną witrynę internetową (www.afca.org.au).

ASIC ściśle monitoruje listy członkowskie za pomocą AFCA i będzie sprawdzać firmy, które nie dotrzymają narzuconego terminu granicznego. Regulator finalizuje prace nad instrumentem, który pozwoli firmom na przedłużenie okresu powiadamiania ASIC o szczegółach członkostwa w AFCA.  Firmy będą mogły aktualizować swoje dane między 1 a 30 listopada 2018 r. Nie przedłuża to jednak okresu przystąpienia do AFCA.

Warto przypomnieć, że ASIC ostrzegał dzisiaj również przed działalnością nieuczciwych firm kryptowalutowych oraz ofert ICO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here