Naga Marketsfake, price action, fałszywe wybicie, ComparicAustralijski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), ASIC, ostrzega na początku tygodnia przed fałszywymi mailami, kierowanymi zarówno do licencjonowanych podmiotów, jak i inwestorów indywidualnych.


Oszuści podszywają się pod ASIC

„Klienci nadal otrzymują maile, których skrzynki nadawcze oraz treść mogą sugerować, że zostały wysłane przez ASIC, zawierając w sobie linki lub załączniki do fałszywych faktur. Chcemy jednak przypomnieć, że nie mamy z nimi nic wspólnego i nie przesyłamy podobnych dokumentów drogą mailową” – czytamy w komentarzu ASIC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szczególną ostrożność ze strony klientów i inwestorów powinny budzić maile, w których znajduje się żądanie realizacji płatności drogą telefoniczną, uiszczenia opłaty w celu uzyskania zwrotu w ramach funduszu gwarancyjnego, podania danych bankowych lub karty kredytowej, pobrania zewnętrznego oprogramowania.

Przedstawiciel komisji nadzoru, John Price stwierdził: „Ostrzegamy przed mailami niewiadomego pochodzenia, chcącymi wyłudzić pieniądze lub posiadającymi podejrzane linki oraz załączniki. Jeżeli wcześniej nie otrzymywałeś wiadomości z ASIC, to maile z ostatnich miesięcy powinny wzbudzić podejrzenia”.

ASIC jednocześnie przypomina, że jeżeli klient nie jest pewny co do oryginalności otrzymanej poczty, może przejść na specjalną stronę przygotowaną przez regulatora. Co ciekawe, przed fałszywymi mailami regularnie ostrzega również brytyjskie FCA, natomiast w marcu bieżącego roku cypryjski CySEC zwracał uwagę na oszustów wykorzystujących znaki graficzne komisji we własnych materiałach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here