Naga Markets21 maja australijski urząd zajmujący się prawami konsumentów ACCC opublikował raport dotyczący oszustw kryptowalutowych. Wynika z niego, że w zeszłym roku konsumenci stracili w przeróżnych okolicznościach kryptowaluty o łącznej wartości 2,1 mln USD.

Według analizy opublikowanej przez ACCC, większość oszustw miała miejsce w ostatnim kwartale 2017 roku, gdy kryptowaluty znajdowały się na historycznych szczytach. Od stycznia do września miesięcznie Australijczycy byli oszukiwani na kwotę 100 000 USD. W samym grudniu kwota ta osiągnęła 700 000 USD. Przeciętna strata w grudniu wzrosła z 1 885 USD do 13 205 USD.

Wśród głównych sposobów oszukiwania klientów, Komisja wyróżniła fałszywe ICO, piramidy finansowe oraz opłaty w formie okupu. ACCC przyznało, że kwota została mocno zawyżona przez gwałtowny wzrost wartości kryptowalut pod koniec roku. „Wraz ze wzrostem ceny monet, zwiększyła się strata z powodu oszustw wziętych mylnie za prawdziwe inwestycje”.

Komisja zauważyła również, że ogólna kwota 2,1 mln USD jest bardzo niewielka w porównaniu do innych rodzajów oszustw z wykorzystaniem tradycyjnej gotówki. Dla porównania, w tym samym czasie klienci w Japonii zostali oszukani na kwotę 6,2 mln USD. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w Kraju Kwitnącej Wiśni mieszka ponad 5 razy więcej osób niż w Australii.

Na początku maja australijski regulator finansowy ASIC zapowiedział, że „podejmie kroki w celu ochrony konsumentów” na polu ICO. ASIC ma teraz prawo do oceny, czy dane ICO wprowadza w błąd inwestorów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here