Naga MarketsAnkieta przeprowadzona wśród ponad 2000 australijskich inwestorów wykazała, że ​​więcej z nich inwestuje w kryptowaluty niż w złoto i srebro. Mimo to, Bitcoin w dalszym ciągu ma przed sobą długą drogę, by dogonić pod względem popularności rynek akcji.

Bitcoin bardziej popularny niż złoto

Ankieta, przeprowadzona na zlecenie BTC Markets wykazała, że 12,6 proc. inwestorów w Australii posiada Bitcoina lub inne kryptowaluty, w porównaniu do 12,1 proc., którzy posiadają metale szlachetne takie jak złoto czy srebro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeden i drugi wynik wciąż jest jednak daleki od rezultatu osiąganego przez rynek akcji. Większość inwestorów przyznała bowiem, że papiery wartościowe są dla nich preferowaną formą inwestycji. 63,6 proc. posiada akcje konkretnych spółek, a 28,8 proc. inwestuje poprzez indeksy giełdowe i fundusze aktywnie zarządzane.

Bardziej popularne od kryptowalut są również nieruchomości, w które inwestuje 25,8 proc. oraz “przedmioty kolekcjonerskie”, które posiada 18,8 proc.

Spośród osób inwestujących w kryptowaluty, zdecydowana większość, bo aż 83,2 proc. posiada BTC. Drugie pod względem popularności jest ETH, w które inwestuje 42 proc, a na kolejnych miejscach odpowiednio XRP (28,5 proc.), LTC (18 proc.) i BTC (12 proc.).

Australijczycy rzucili się na krypto po wybuchu pandemii 

Badanie wykazało, że prawie jedna trzecia inwestorów kryptowalutowych dokonała swojej pierwszej inwestycji po krachu rynkowym wywołanym przez COVID-19 w marcu 2020 roku. Wyniki te potwierdzają więc wyniki wcześniejszej ankiety z października 2020 r., która ujawniła, że 39 proc. respondentów uznało Bitcoina za bardziej atrakcyjną inwestycję po wybuchu pandemii.

Pomimo, że wiele kryptowalut osiągnęło w ostatnim czasie rekordowe poziomy, 51 proc. australijskich inwestorów przyznało, że nie ma zamiaru sprzedawać swoich kryptowalut w najbliższym czasie, a 31 proc. planuje wyjść z inwestycji nie wcześniej niż za trzy lata. Warto zwrócić również uwagę, że z 49 proc., które zamierza sprzedać posiadane kryptowaluty i zrealizować zyski, jeden na pięciu inwestorów zamierza ponownie zainwestować kapitał w kryptowaluty.

Największą grupę demograficzną wśród australijskich inwestorów kryptowalutowych (36,3 proc.) w badaniu stanowiły osoby w wieku 25-34 lat, a następnie osoby w wieku 35-44 lat z wynikiem 30,1 proc. Mężczyźni stanowili 63 proc. wszystkich inwestorów kryptowalutowych, a jeden na czterech osiągał dochód w wysokości ponad 100 000 USD rocznie.

Dyrektor generalny BTC Markets, Caroline Bowler, zauważyła, że coraz więcej starszych Australijczyków inwestuje w kryptowaluty, przy czym liczba inwestorów w wieku powyżej 60 lat podwoiła się w ciągu ostatnich kilku lat, stanowiąc 10 proc. bazy klientów:

– W ciągu ostatnich 12 miesięcy zaobserwowaliśmy przesunięcie z 25-45-letnich mężczyzn do znacznie szerszej grupy wiekowej, w szczególności wczesnych emerytów, którzy są zainteresowani dywersyfikacją swojego portfela inwestycyjnego i nadrabiają zaległości w tej najszybciej rozwijającej się klasie aktywów – wskazał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs baryłki ropy | giełda forum | ceny akcji pgnig | cd projekt notowania | bitcoin wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMedApp jednym z siedmiu beneficjentów unijnego programu
Następny artykułPre-Market: DAX dociera do strefy – dalsza część sesji pokaże sentyment
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here