Naga MarketsWładze australijskiej Nowej Południowej Walii (NSW) chcą za pomocą Blockchain przeprowadzić test programu cyfryzacji licencji kierowców. 


W swoim komunikacie władze NSW zapowiedziały, że przeprowadzą pilotaż dla 140 000 posiadaczy prawa jazdy przed oficjalnym wdrożeniem całego systemu w 2019 roku.

Po pierwsze: zabezpieczyć dane!

Przedstawiciele Secure Logic, australijskiej firmy informatycznej i zarazem partnera technologicznego projektu, powiedzieli, że „platforma blockchain będzie wspierać inicjatywę zabezpieczania danych”.

Platforma została nazwana TrustGrid. Sieć blockchain została już wypróbowana we wstępnym pilotażu programu przeprowadzonym w mieście Dubbo w zeszłym roku. Celem nowego projektu jest wykorzystanie rozproszonej sieci do uwierzytelniania i przechowywania danych dotyczących praw jazdy, tak aby użytkownicy mogli prezentować swoje cyfrowe dokumenty za pomocą aplikacji mobilnej. W ten sposób nie będą już musieli posiadać ich w postaci fizycznych, aby udowodnić swój wieki i tożsamość.

Nowa ustawa, nowe możliwości

Inicjatywa jest następstwem ustawy przyjętej w maju, która umożliwia mieszkańcom przedstawianie ich danych osobowy i licencji w formie cyfrowej. Do wdrożenie systemu ma być wykorzystana m.in. sieci blockchain.

Program jest zgodny z ogólnym celem kraju, jakim jest wprowadzenie sieci bloków i rozproszonej technologii w ramach inicjatywy Digital Economy. Obecnie australijska agencja federalna zajmująca się badaniami naukowymi współpracuje również z IBM w celu opracowania krajowego blockchaina, który ma umożliwić firmom przeprowadzanie transakcji opartych na inteligentnych umowach prawnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here