Naga MarketsPracownik australijskiego rządu odpowiedzialny za systemy informatyczne stanie przed sądem. Zarzuca mu się wydobywanie Bitcoina na rządowym komputerze, za co grozi mu teraz 10 lat więzienia.

33-latek z Sydney pracujący dla rządu oskarżony jest o przekształceniu komputera rządowego w platformę do wydobywania Bitcoina. Rzekomo na zmodyfikowanym sprzęcie wykopał kryptowalutę o wartości 9000 USD.

W celu efektywnego wydobywania kryptowaluty, podejrzany ulepszył komputery rządu federalnego.

Nadużycie zaufania

Wydobywanie Bitcoina (BTC) oraz innych kryptowalut wymaga dużej ilości energii elektrycznej oraz mocy obliczeniowej. Korzystając z zasobów rządowych, podejrzany pracownik prawdopodobnie przyczynił się do wzrostu rachunków za energię elektryczną agencji, której pracował i spowolnił inne komputery w sieci.

Wcześniej, w marcu 2018 roku, policja dokonała przeszukania domu mężczyzny, konfiskując laptopa, smartfon, legitymacje pracownicze i różne pliki komputerowe. Australijska policja federalna (AFP) twierdzi, że mężczyzna wykorzystał swoją zaufaną pozycję i zmanipulował zasoby federalne.

„[On] nadużył swojej pozycji jako wykonawca IT do manipulowania programem, by wykorzystać moc obliczeniową sieci komputerowej agencji i dzięki temu wydobywać kryptowaluty” – twierdzi AFP.

Zobacz też: Ron Paul: “Dolar zmierza do samozagłady”

Pełniący obowiązki komendanta Chris Goldsmid, kierownik operacji przeciw cyberprzestępczości powiedział, że domniemane nadużycie urzędu publicznego jest bardzo poważną sprawą.

“Australijscy podatnicy pokładają zaufanie w urzędnikach publicznych, by ci pełnili kluczowe role dla społeczności z najwyższą uczciwością. Każde domniemane przestępstwo, które zdradza to zaufanie dla osobistych korzyści, zostanie zbadane i postawione w stan oskarżenia” – powiedział Goldsmid.

Maksymalna kara za zarzuty stawiane w tej sprawie, to odpowiednio 10 oraz 2 lata pozbawienia wolności. Informacja o sprawie pojawiła się m.in. na oficjalnej stronie Australian Federal Policetokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here