Naga MarketsKurs dolara (AUD/USD) wzrośnie do 0,76. Australia wprowadzi ujemne stopy?Po ustaleniu wyraźnego trendu australijski dolar (AUD) historycznie miał tendencje do podtrzymywania tego trendu przez wiele lat. Ekonomiści z Westpac prognozują, że do końca 2021 r. kurs pary walutowej AUD/USD wyniesie 0,76. W przypadku, gdy AUD znacznie przekroczy wartość godziwą, stanie się to niewygodne dla Banku Rezerwy Australii (RBA), co może skłonić bank centralny do wprowadzenia ujemnych stóp procentowych. „Aussie” koryguje w piątek oscylując przy poziomie 0,72.

  • Przy obecnie szacowanej wartości godziwej dolar australijski jest niedowartościowany o 500 pipsów
  • Kurs „aussiego” może utrzymywać się powyżej 0,76 w przyszłym roku
  • Gospodarka Australii w tle stopy bezrobocia na poziomie 7,5% i inflacji zbliżonej do 1%

AUD/USD: RBA nie chce kursu powyżej wartości godziwej – Westpac

Od czterech miesięcy dolar australijski wyraźnie zachęca inwestorów do tego, by oczekiwać, że ten wzrost utrzyma się przynajmniej do 2021 r., jeśli nie znacznie dłużej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ta prognoza jest z pewnością zgodna z naszą prognozą, że AUD/USD będzie konsekwentnie rosnąć do 2021 roku z 0,72 do 0,76. Przy obecnie szacowanej wartości godziwej na poziomie 0,77 i kursie w okolicach 0,72, dochodzi do niedowartościowania AUD o 0,05, co wskazuje na dalszy wzrost cen – napisano w raporcie.

Eksperci podkreślają, że ich prognozy dla cen surowców są spójne ze spadkiem wartości godziwej AUD/USD w przyszłym roku z poziomu  0,77 do 0,75.

Jednak wraz ze znacznym złagodzeniem środowiska ryzyka do 2021 r. wydaje się prawdopodobne, że wartość spot może utrzymywać się w przyszłym roku powyżej wartości godziwej, zgodnie z naszą obecną prognozą 0,76 – dodano.

Prognoza 0,76 dla AUD/USD do końca 2021 r. wiąże się bezpośrednio z ryzykiem wzrostu. Gdyby dolar australijski miał przesunąć się znacznie powyżej wartości godziwej byłoby to wysoce niekomfortowe dla RBA.

Ten dyskomfort prawdopodobnie spotęguje stopa bezrobocia na poziomie 7,5% i inflacja zbliżona do 1%. W tych okolicznościach scenariusze „wyjątkowo mało prawdopodobne”, mogą wymagać ponownego rozważenia. To obejmuje ujemne stopy procentowe i interwencje walutowe – podkreślono.

Kurs AUD/USD utrzymuje perspektywę pro-wzrostową – UOB

Perspektywa dla kursu AUD/USD pozostaje pozytywna i nadal napotyka silny opór w strefie 0,73, sugerują strategowie walutowi z Grupy UOB.

Następne 1-3 tygodnie: Podczas gdy dynamika wzrosła, warunki handlowe są nadal na obszarach wykupionych. Stąd dalsza siła AUD nie jest wykluczona, ale jakikolwiek wzrost prawdopodobnie będzie powolny, a następny opór na poziomie 0,7300 jest póki co poza zasięgiem. Ogólnie rzecz biorąc, perspektywa dla AUD jest umiarkowanie pozytywna, o ile utrzymuje się powyżej „silnego wsparcia” na poziomie 0,7120 – wskazano w raporcie.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNotowania złota poruszają się przy poziomie 2070 USD za uncję
Następny artykułKurs złotego (PLN) ciągle bez korekty
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here