Naga MarketsBank Rezerw Australii (RBA) ma ogłosić najnowszą decyzję w sprawie stóp procentowych już we wtorek, 7 kwietnia o 04:30 czasu GMT. Ekonomiści z TD Securities analizują trzy możliwe scenariusze i implikacje dla pary AUDUSD. Z kolei analitycy Rabobanku oczekują dalszego spadku w rejon tegorocznego minimum 0,55.


Zobacz również: Australia wprowadza „pakiet hibernacyjny”. $130 mld dla firm, $1500 dla pracowników

RBA utrzyma stopy procentowe bez zmian – TDS

Oczekujemy, że RBA utrzyma stopę gotówkową na poziomie 0,25%. Nie spodziewamy się ogłoszenia jakichkolwiek zmian w polityce monetarne, ale wszelkie informacje na temat wielkości i częstotliwości zakupów w ramach programu QE przyciągną rynkową uwagę – napisano w raporcie.

Eksperci przedstawili trzy najbardziej prawdopodobne scenariusze na najbliższe posiedzenie:

  • Gołębi (20% szans): RBA sugeruje, że tempo kupowania obligacji może wzrosnąć. Wskazuje na ryzyko spadku inflacji. Para AUDUSD spada do 0,59.
  • Neutralny, scenariusz podstawowy (60% szans): RBA nie był w stanie opracować zestawu prognoz, biorąc pod uwagę podwyższoną niepewność. Nie wiadomo również kiedy nastąpi ożywienie gospodarcze w Australii. Bank centralny nie ujawni informacji na temat tempa zakupu obligacji, ograniczy się do stwierdzenia „oceny i monitorowania”. Kurs AUDUSD będzie oscylował w okolicach 0,6050.
  • Jastrzębi (20% szans): Spodziewane jest zmniejszenie tempa kupowania obligacji. Inicjatywy globalnego banku centralnego zrobiły różnicę i oczekuje się, że nastąpi dalsza poprawa. Bank wskazuje, że zakup obligacji o dłuższych terminach nie jest brany pod uwagę. Wzrost AUDUSD do poziomu 0,6185.

Kurs AUDUSD spadnie w kierunku 0,55 – Rabobank

australia dolarPara AUDUSD przetestowała w piątek poziom 0,60 w wyniku wznowienia siły USD. Według analityków Rabobanku, dolar zyskuje dzięki wysokiej awersji do ryzyka związanej ze złymi wiadomościami gospodarczymi z USA i Europy.

Choć obecnie jesteśmy znacznie powyżej minimów, AUD pozostaje drugą najgorzej radzącą sobie walutą G10 w ciągu ostatniego miesiąca – wskazano w raporcie.

Mimo, że w ubiegłym roku Australia posiadała niewielką nadwyżkę na rachunku obrotów bieżących, AUD była historycznie najbardziej wrażliwą walutą w G10 na awersję do ryzyka.

Prognozujemy, że USD pozostanie silny przez cały czas trwania kryzysu i widzimy ryzyko dalszych ostrych ruchów w dół w kierunku ostatnich minimów. Dostrzegamy ryzyko ponownego spadku AUDUSD w perspektywie 3 miesięcy w kierunku 0,55 – podsumowano.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs pary AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary AUDUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here