Naga Marketsart-asic-420x0Australijska Komisja ds. Inwestycji i Papierów Wartościowych (ASIC) poinformowała dzisiaj, że idąc w ślady Japonii oraz Stanów Zjednoczonych zastanawia się nad ograniczeniem lewaru na rynkach walutowych. Powodem ma być dbałość o bezpieczeństwo inwestorów indywidualnych oraz zniechęcenie brokerów online, który wybierali Australię jako miejsce rejestracji usług z bardzo wysokimi poziomami dźwigni finansowej.


Od dzisiaj trudniej będzie uzyskać licencję

Przewodniczący ASIC – Greg Medcraft – przyznał otwarcie, że od dzisiaj w Australii trudniej będzie uzyskać licencję niezbędną do świadczenia usług finansowych na terenie kraju. Na utrudnienia natrafią szczególnie Ci brokerzy, którzy osiedlają się w Australii, aby oferować bardzo wysoki lewar na rynku Azji i Pacyfiku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Broker będzie musiał teraz udowodnić, ze jest naprawdę „australijski”. Samo zarejestrowanie działalności na terenie kraju będzie niewystarczające. Podmiot musi posiadać fizyczną siedzibę i prowadzić działalność z obszaru Państwa Kangurów. Jednocześnie przedsiębiorstwa brokerskie będą musiały utrzymywać odpowiedni odsetek australijskich klientów – w innym razie w każdej chwili mogą utracić licencję.

Nawet 1:25?

Kiedy w 2012 roku japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) ograniczyła maksymalny lewar do 1:25 spotkało się to z ogromnymi kontrowersjami w środowisku. Japończycy znani są z oferowania niskich dźwigni finansowych, jednak taki ruch okazał się sporym zaskoczeniem.

Pierwsze analizy pokazały jednak bardzo szybko, że wolumeny rynku detalicznego wcale nie uległy wyraźnej redukcji – wręcz przeciwnie. Przedsiębiorstwa takie jak GMO Click były w stanie generować miesięczne obroty przekraczające jeden bilion dolarów amerykańskich.

Australijczycy korzystając z tego przykładu również coraz poważniej rozważają możliwość odgórnego ograniczenia wysokości lewara w handlu detalicznym na FX. Proponowana maksymalna dźwignia wyniesie od 1:50 do 1:100.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here