Naga MarketsBlockchainowa platforma Lygon, która działa w oparciu o IBM Public Cloud, podobno pomyślnie przeprowadziła już swój pilotaż dot. współpracy z australijskimi bankami ANZ, Commonwealth Bank of Australia (CBA) i Westpac oraz grupą 20 krajowych firm.

  • Lygon pomyślnie przeprowadziło program pilotażowy dot. współpracy z australijskimi bankami.
  • Chodzi o m.in. wydawanie gwarancji bankowych.

Lygon pomoże bankom w Australii

Oczekuje się, że w wyniku nowej współpracy banki będą w stanie np. wydawać gwarancje bankowe w ciągu zaledwie jednego dnia. Obecnie proces ten trwa aż miesiąc. Według doniesień z 1 września, trzy australijskie banki i detaliści Scentre Group i IBM planują rozbudowę platformy Lygon do użytku komercyjnego.

Czym są gwarancje bankowe?

Gwarancja bankowa to rodzaj zabezpieczenia finansowego oferowanego przez instytucję pożyczkową. Gwarancja bankowa oznacza, że ​​pożyczkodawca zapewni realizację zobowiązań dłużnika. Tego typu dokumenty stają się teraz potrzebne w tym kraju w ramach np. dzierżawy nieruchomości handlowych.

Prezes Lygon Nigel Dobson dodał, że “komercjalizacja platformy Lygon stanowi ważny kamień milowy dla technologii blockchain w Australii i na świecie. Digitalizując gwarancję bankową, zasadniczo zmieniliśmy trójstronną umowę. Zdigitalizowaliśmy dokumenty, proces i legalność”.

Platforma podobno wprowadzi do swojego systemu nowych wnioskodawców w ciągu kwartału. Firma zapowiada też rozszerzenie cyfrowych gwarancji bankowych na klientów i rynki międzynarodowe, co ma mieć miejsce od początku przyszłego roku.

Poza tymi dobrymi wieściami należy pamiętać, że Australia ma nadal problem ze scamami. Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji twierdzi, że od marca do maja br. liczba oszustw inwestycyjnych wszelkiego rodzaju wzrosła o 20 proc. w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Tym samym organ nadzorczy ostrzega przed scamami z rynku kryptowalut. Władze zauważają, że tego typu przestępcy – na rynku blockchaina – są potem ciężcy do namierzenia, bowiem obracają cyfrowymi walutami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here