Naga Marketssydney z lotu ptakaSean Callow z Westpac przewiduje, że barometr ryzyk dla pary AUDJPY sugeruje spadek do poziomu 72,00 do końca marca i do 70,00 do końca czerwca pod warunkiem dwóch obniżek stóp RBA w tym roku. Para oscyluje blisko poziomu 73,30 podczas wtorkowej sesji.


Zobacz również: Bank Rezerw Australii (RBA) opublikował minutki

Kurs AUDJPY: Szansa na spadki zależy od RBA – Westpac

AUD/NZD - trend spadkowy trwaAUD jest najsilniejszy jak dotąd w G10 w lutym, w tym 1,7% wzrostu w stosunku do JPY. Odnowiony optymizm RBA jest powodem tych dobrych wyników. Bank zachował swoje 2,75% prognozy wzrostu dla Australii w 2020 r., znacznie powyżej prognozy Westpac 1,9%.

Obniżyliśmy nasze prognozy wzrostu w odpowiedzi na pożary buszu i COVID-19, ale RBA tego nie zrobiła. Sugerowana stopa gotówki na grudzień 2020 r. wzrosła z 0,32% do 0,47% w ciągu ostatnich 2 tygodni, wspierając siłę dolara australijskiego – napisano w raporcie.

Tymczasem Bank Japonii wstrzymuje się i nie kupuje wielu JGB (japońskie obligacje skarbowe), ale po fatalnym PKB w IV kw. (wynikającym m.in. z koronawirusa) będzie zmuszony rozważyć luźniejszą politykę w nadchodzących miesiącach. Reuters donosi, że Japoński Bank Centralny (BoJ) może zostać zmuszony do cofnięcia swojego zobowiązania do osiągnięcia celu 2% inflacji w związku z rosnącymi kosztami ekonomicznymi powodowanymi przez koronawirusa i malejącą konsumpcją krajową.

Widzimy, że zarówno para AUDUSD, jak i USDJPY wykazują tendencję spadkową przez wiele tygodni, ograniczając tempo spadku AUDJPY. Nasz podstawowy scenariusz (w dużej mierze oparty na 2 obniżkach stóp RBA w tym roku) zakłada spadek do 72,00 do końca marca i cykliczny spadek do około 70 do czerwca – podsumowano.

Zobacz również: Dolar australijski (AUD) rozchwytywany przez fundusze pomimo obaw o koronawirusa

Kurs AUDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs AUDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here