Naga MarketsPoranny komentarz makroPomimo głęboko wycenionych oczekiwań rynkowych o dalszym luzowaniu polityki monetarnej przez Bank Rezerw Australii (RBA), decydenci banku centralnego ostatecznie nie zdecydowali się na obniżenie stóp procentowych o 25 punktów bazowych, tak jak wieszczyły rynki.


Kolejny ruch w kwietniu lub maju?

Zdaniem analityków Westpac brak luzowania dzisiaj nie wyklucza takiej możliwości w kolejnych miesiącach. W oświadczeniu polityki monetarnej znalazły się silne wskazania sugerujące, że w kwietniu lub maju RBA ostatecznie zdecyduje się na cięcie stóp procentowych.

Rada RBA wstrzymała się przed cięciem w tym miesiącu jedynie z powodu luzowania zeszło miesięcznego oraz sytuacji na rynku mieszkaniowym. W lutym zareagował on bowiem bardzo silnie na luzowanie polityki monetarnej co mogło delikatnie przestraszyć członków Banku Rezerw Australii.

Spokojny kalendarz makro

Oprócz nocnej publikacji oświadczenia RBA dzisiejszy kalendarz danych makroekonomicznych należy do bardzo luźnych. Rano poznaliśmy wyniki szwajcarskiego PKB (1.9% vs 1.7%) oraz niemieckiej sprzedaży detalicznej (5.3% vs 2.7%) – pozytywne odczyty pozwoliły delikatnie umocnić się EUR.

W godzinach popołudniowych śledzić będziemy jeszcze wyniki kanadyjskiego PKB (również zanualizowanego) w ujęciu m/m oraz kw/kw.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here