Naga MarketsDolar australijski (AUD) tylko nieznacznie zyskał w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w ciągu ostatniego miesiąca, osiągając gorsze wyniki niż większość walut G10. Pomimo gołębiego stanowiska Banku Rezerw Australii (RBA), ekonomiści z HSBC nadal dostrzegają potencjalny wzrost gospodarczy w tym roku z powodu silnych fundamentów krajowych i stosunkowo sprzyjającego globalnego tła. Z kolei Jane Foley, ekspert z Rabobanku, prognozuje wzrost kursu pary AUD/USD powyżej poziomu 0,79 jeszcze w tym roku.

  • Globalne ożywienie dobrze wróży apetytowi na ryzyko, co także będzie pozytywne dla australijskiej waluty
  • Rząd Australii ogłosił dość pokaźny budżet, z przewidywanym wzrostem zadłużenia netto z 30% PKB w 2020/21 do 40,9% PKB w 2024/25
  • Posiedzenie RBA 1 czerwca będzie uważnie obserwowane. Bank koncentruje się na braku inflacji płac na rynku pracy
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara (AUD/USD): zielone światło dla dalszych wzrostów – HSBC

Spoglądając w przyszłość, silne krajowe fundamenty i względnie sprzyjające globalne tło powinny wspierać dolara australijskiego. Sytuacja na rachunku obrotów bieżących Australii nadal się poprawia, a nadwyżka wzrosła jeszcze bardziej w ostatnich kwartałach. Wiele z tej siły można przypisać rosnącym cenom surowców.

Te artykuły również Cię zainteresują
W miarę jak globalne ożywienie nabiera coraz większego tempa, popyt na surowce prawdopodobnie pozostanie stabilny, wspierając australijskie warunki handlowe i saldo rachunku obrotów bieżących. Prawdopodobnie pozostanie to byczym argumentem dla AUD. Globalne ożywienie dobrze wróży również apetytowi na ryzyko, co także będzie pozytywne dla australijskiej waluty – napisano w raporcie.

W ocenie eksperta dopóki dane przewyższają oczekiwania, kurs AUD powinien oscylować na stosunkowo wysokich poziomach, a rynki coraz bardziej wyceniać mniej gołębie stanowisko RBA.

Jednocześnie warto również zauważyć, że rząd Australii ogłosił dość pokaźny budżet, z przewidywanym wzrostem zadłużenia netto z 30% PKB w 2020/21 do 40,9% PKB w 2024/25.

Sprzyjałoby to wzrostowi i prawdopodobnie jeszcze bardziej wzmocni AUD, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunkowo niski poziom zadłużenia, jakim Australia cieszy się w porównaniu z wieloma innymi krajami z G10. Ogólnie spodziewamy się dalszego umocnienia AUD w stosunku do USD w tym roku – dodano.

Kurs dolara (AUD/USD) wzrośnie powyżej 0,79 do końca roku – Rabobank

Po wzroście w zeszłym tygodniu, kurs pary AUD/USD ponownie spadł poniżej poziomu 0,78. Jane Foley, starszy strateg FX w Rabobanku, spodziewa się, że „aussie” będzie konsolidował wokół tych poziomów w najbliższym czasie, a następnie wzrośnie powyżej 0,79 do końca 2021 roku.

Brak inflacji płac dostarcza zwięzłego powodu, by oczekiwać, że RBA utrzyma gołębie ustawienia polityki. Bank centralny prawdopodobnie pozostanie niechętny w odniesieniu do wyższego kursu walutowego, biorąc pod uwagę napięcia z Chinami – wskazano w raporcie.

invest

Tymczasem posiedzenie RBA 1 czerwca będzie uważnie obserwowane pod kątem wszelkich wskazówek na temat przyszłych decyzji dotyczących rolowania 3-letniego benchmarku obligacji i długoterminowego celu QE.

Nadal spodziewamy się, że kurs AUD/USD utknie na obecnych poziomach w nadchodzących tygodniach i oczekujemy trwałego ruchu powyżej 0,79 jeszcze przed końcem roku – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ciech akcje | lotos kurs | bitcoin trend app | budimex notowania | mwig40 notowania | polenergia akcje | bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here