Naga MarketsKurs dolara (AUD/USD) spada do 0,70. Australia obniży stopy poniżej zera?Zdaniem analityków z Goldman Sachs rosnąca szansa na wygraną Joe Bidena może polepszyć nastroje inwestorów i wzmocnić siłę byków na dolarze australijskim (AUD) w nadchodzących tygodniach. Jednocześnie rosną spekulacje nt. ujemnych stóp procentowych w Australii, co w ostatnich dniach uderza w „aussiego”. Para AUD/USD spada we wtorek czwartą sesję z rzędu docierając w okolice poziomu 0,70.

  • Dolar australijski ulega deprecjacji w tle rosnących oczekiwań na obniżkę stóp poniżej zera
  • Kurs AUD/USD po raz pierwszy od prawie miesiąca zbliżył się do poziomu 0,7000
  • RBA obniży zarówno swoją kluczową stopę procentową, jak i docelową rentowność trzyletnich obligacji rządowych o 0,15 punktu do 0,10% na najbliższym spotkaniu

AUD/USD: spekulacje o ujemnej stopie w Australii uderzają w aussiego – MUFG

Dolar australijski ulega deprecjacji w ostatnich sesjach, osłabiany przez budowanie oczekiwań na dalsze obniżanie stóp przez Bank Rezerw Australii (RBA). Spowodowało to, że kurs AUD/USD po raz pierwszy od prawie miesiąca zbliżył się do poziomu 0,7000.

Presja na spadek rentowności wynika z komentarzy zastępcy gubernatora RBA Christophera Kenta, który zasugerował, że stopy krótkoterminowe mogą spaść poniżej zera. Komentarze były nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę, że gubernator RBA Lowe stwierdził niedawno, że ujemne stopy są „wyjątkowo mało prawdopodobne”, ale rozsądnie jest ich nie wykluczać. Nadal zakładamy, że RBA prawdopodobnie nie zejdzie na ścieżkę ujemnych stóp – wskazano w raporcie.

Ostatni protokół RBA ujawnił, że jest bardziej prawdopodobne, że RBA obniży zarówno swoją kluczową stopę procentową, jak i docelową rentowność trzyletnich obligacji rządowych o 0,15 punktu do 0,10% na następnym posiedzeniu politycznym w dniu 3 listopada i ogłosi nowy program luzowania ilościowego zakupu 5-10-letnich obligacji rządowych o wartości do 100 miliardów AUD.

Oczekujemy, że spekulacje dotyczące złagodzenia polityki RBA w najbliższym czasie spowodują osłabienie dolara australijskiego – podsumowano.

Dwa powody, by uważać na powrót siły dolara australijskiego – Goldman Sachs

Ostatnia deprecjacja dolara AUD może zostać zahamowana przez złagodzenie gołębich oczekiwań przed spotkaniem RBA 2 listopada – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów ryzyko w ciągu następnych kilku tygodni może szybko zmienić się na dodatnie w stosunku do dolara AUD, jeśli zobaczymy wygraną Demokratów w wyborach w USA, których wynik prawdopodobnie będzie jasny przed następnym spotkaniem RBA.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here