Naga MarketsKurs dolara (AUD/USD) wzrośnie do 0,75. Australia w obliczu spowolnieniaDolar australijski (AUD) przez ostatnie trzy miesiące przebił się przez wiele kluczowych poziomów w poszukiwaniu nowych szczytów, gdy rosnący apetyt na ryzyko i słabnący dolar amerykański dały wiatr w żagle „aussiemu”. Kurs AUD/USD oscyluje pod koniec tygodnia wokół poziomu 0,72, a ekonomiści z ANZ Banku spodziewają się wzrostu nawet do poziomu 0,75.

  • Australia nie znajduje na silniejszej pozycji niż konkurencyjne gospodarki. Prawdopodobny długotrwały okres spowolnienia
  • Eksperci oczekują także długotrwałego uderzenia w gospodarkę z powodu braku migracji i turystyki

Dolar australijski (AUD) zamyka lipiec czwartym miesiącem wzrostu z rzędu

Wzrost zachorowań w Wiktorii i Nowej Południowej Walii podważyły wcześniejszy pogląd, że Australia wyszła z pandemii COVID-19 na silniejszej pozycji niż konkurencyjne gospodarki – napisano w raporcie.

Zamiast tego prawdopodobny jest teraz długotrwały okres spowolnienia, który będzie stanowić wyzwanie dla kluczowych sektorów usług. Eksperci oczekują także długotrwałego uderzenia w gospodarkę z powodu braku migracji i turystyki.

W przypadku RBA spodziewamy się, że długotrwały okres przewartościowania australijskiej waluty przyciągnie wyraźną reakcję polityczną ze strony banku centralnego, jednak przy wciąż rosnącej wartości fundamentalnej AUD, RBA będzie prawdopodobnie musiał pozostać na uboczu – dodano.

Analitycy utrzymują swoją prognozę dla AUD/USD w pobliżu obecnych poziomów, co odzwierciedla ograniczony zakres cenowy australijskiej waluty i niejednolite środowisko wzrostu oczekiwane do końca 2020 r.

Jednak nadal oczekujemy, że AUD/USD może przetestować poziom 0,75 – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here