Naga MarketsAnalitycy MUFG Banku uważają, że perspektywa dla dolara australijskiego poprawiła się w odniesieniu do nastrojów dotyczących malejącego ryzyka na podstawie wiadomości o możliwym zniesieniu ograniczeń w przyszłym roku. Prognozują, że para AUD/USD na koniec pierwszego kwartału 2021 r. wyniesie 0,7500, a do końca trzeciego kwartału 0,7700.

  • Nowy popyt inwestorów w całej Azji. Znika niepewność związana z wojnami handlowymi
  • Mimo działania RBA, globalny apetyt na ryzyko zapewnia wsparcie dla AUD
  • Poziom wejścia w longa AUD/USD na poziomie 0,7435 z celem na 0,7675 i stop-lossem na 0,7225

Kurs dolara australijskiego: prognozy poprawiły się dzięki nastawieniu do ryzyka – MUFG

Dolar australijski wzrósł w listopadzie w odpowiedzi na pozytywne wiadomości. Jego dalsza aprecjacja może nastąpić wcześniej niż pierwotnie oczekiwano.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wybory Joe Bidena w USA jeszcze bardziej wzmocniły pozytywne perspektywy globalnego wzrostu, a lata niepewności związane z globalnymi wojnami handlowymi pod rządami prezydenta Trumpa prawdopodobnie są już za nami. Chiny mogą na tym najbardziej skorzystać, co pomaga podsycić nowy popyt inwestorów w całej Azji – napisano w raporcie.

RBA w listopadzie dodał do swojego programu luzowania ilościowego z wyraźnym celem obniżenia rentowności długoterminowych.

Mimo działania RBA, globalny apetyt na ryzyko zapewnia wsparcie dla AUD. Podwyższamy nasz profil prognozy AUD, aby odzwierciedlić pozytywne wiadomości na temat znoszenia lockdownów i amerykańskiej polityki – dodano.

AUD/USD: przełamanie powyżej 0,7500 z celem na 0,8000 – MUFG

Analitycy MUFG Banku rekomendują pomysł długiej transakcji na AUD/USD, co odzwierciedla ich przewidywania słabszego dolara amerykańskiego w najbliższym czasie. Widzą potencjalny poziom wejścia na poziomie 0,7435 z celem na 0,7675 i stop-lossem na 0,7225.

W ciągu ostatniego tygodnia dolar spadł poniżej kluczowych poziomów wsparcia, wywołując przyspieszoną wyprzedaż. Historycznie rzecz biorąc, USD miał tendencję do gorszych wyników również w grudniu. Dodatkowo słabszy niż oczekiwano raport o zatrudnieniu w USA za listopad zwiększył presję zarówno na Fed, jak i Kongres, aby poluzowali politykę przed końcem roku.

Poprawiające się perspektywy globalnego wzrostu, do którego przyczynia się cykliczne ożywienie w Chinach, pomogły podnieść ceny surowców i wzrost będzie kontynuowany. Nie uważamy jednak, aby poprawa warunków handlowych Australii znalazła pełne odzwierciedlenie w wartości AUD, co pozostawia miejsce na dalsze zwyżki aussiego – podkreślono.

Trwałe przebicie poziomu oporu 0,75 otworzyłoby drogę do okrągłego oporu 0,80, który po raz ostatni był widziany w lutym 2018 roku.

Kurs AUDUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here