Naga MarketsChociaż wiodący australijski indeks (AU) z października (MoM) osiągnął znacznie lepszy odczyt od rynkowych oczekiwań, analitycy Westpac utrzymują swoje gołębie nastawienie wobec lutowej decyzji ws. stopy rezerwowej banku australijskiego (RBA). W ich ocenie trzykrotne cięcia banku w tym roku nie wystarczą, aby zahamować spowolnienie gospodarki, co przełoży się na kolejną obniżkę na początku 2020 r. Dodatkowo uważają, iż wartość godziwa dla pary AUDNZD przebiega obecnie przy poziomie 1,12.


Zobacz również: Nowa Zelandia: RBNZ dokona dwóch obniżek stóp w maju i sierpniu przyszłego roku – ANZ

Główny Indeks AU nadal sygnalizuje słabe tempo gospodarcze w 2020 r.

Pomimo niewielkiej poprawy w tym miesiącu, tempo wzrostu wskaźnika wiodącego (AU) pozostaje zasadniczo poniżej trendu i nadal wskazuje na słaby impet gospodarczy, który najprawdopodobniej utrzyma się również w 2020 r. Słabnący trend dla australijskiej gospodarki jest zgodny z obecną prognozą Westpac dotyczącą wzrostu PKB w 2020 r. na poziomie 2,4%, w porównaniu z trendem wzrostu na poziomie 2,75%.

Bank Rezerw Australii opublikował niedawno swoje zmienione prognozy wzrostu na lata 2019, 2020 i 2021. Utrzymał pogląd, że wzrost z roku na rok w 2020 r. powróci do trendu 2,8% w pierwszym roku kalendarzowym od 2016 r.

Tempo wzrostu wskaźnika wiodącego spadło w ciągu ostatnich sześciu miesięcy z –0,53% w maju do –0,91% w październiku. Głównymi składnikami napędzającymi przesunięcie o -0,39 punktu procentowego była wyprzedaż cen towarów (–0,43 punktu procentowego); gorsze wyniki na australijskim rynku akcji (–0,20 pkt.); pogorszenie oczekiwań konsumentów w zakresie bezrobocia (–0,17 punktów procentowych), bardziej ogólnie oczekiwań konsumentów (–0,10 punktów procentowych); oraz spowolnienie w przepracowanych miesięcznie ilości godzin (–0,07 pkt.) – wskazano w raporcie.

Oczekujemy, że do lutego przyszłego roku Rada otrzyma wystarczającą ilość informacji na temat wpływu trzech cięć, które widzieliśmy od czerwca, aby uznać potrzebę obniżenia stopy gotówki o kolejne 0,25%, utrzymać wyraźne łagodne nastawienie i rozważyć wprowadzenie niekonwencjonalnej polityki fiskalnej – dodano.

Kurs AUDNZD pozostaje niedowartościowany – Westpac

Analitycy Westpac zwracają uwagę, że wartość godziwa pary AUDNZD ostatnio spadła z 1,15 pod koniec października do 1,12 obecnie.

Spready rentowności spadły głównie w odpowiedzi na„ jastrzębie ”zaskoczenie RBNZ w zeszłym tygodniu, ale również rozczarowujący raport o zatrudnieniu w UA. Spready towarowe spadły ze względu na 36% spadek cen rudy żelaza od lipca wobec 6% wzrostu cen przetworów mlecznych w tym okresie – napisano w raporcie Westpac.

Spadek wartości godziwej oznacza, że ​​cross walutowy AUDNZD nie jest tak bardzo niedowartościowany jak był, ale nadal pozostaje niedowartościowany. Niedoszacowanie z ostatnich 18 miesięcy przypisujemy wojnie handlowej między USA i Chinami. Niedawne ocieplenie relacji spowodowało, że zaniżenie wartości godziwej nieznacznie się zmniejszyło, ale widzimy możliwość dalszego pogłębienia, przenosząc punkt równowagi w okolice poziomu 1,10 w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Gdyby spadki sięgnęły poziom 1,0550, dostrzegamy szansę na zakup crossa z celem w stronę wartości godziwej – podsumowano.

Zobacz również: Zwiększone perspektywy globalnego wzrostu – Deutsche Bank

Kurs AUDNZD na interwale dziennym. Poziom 1,12 to aktualna wartość godziwa wg. Westpac. tradingviewcom
Kurs AUDNZD na interwale dziennym. Poziom 1,12 to aktualna wartość godziwa wg. Westpac. tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here