Naga MarketsWykres AUDUSD dolara australijskiego 24 majaAnalitycy z MUFG banku zauważyli, że dolar nowozelandzki silnie wzrósł w listopadzie w odpowiedzi na pozytywne wiadomości o prawdopodobnym znoszeniu lockdownów w przyszłym roku, które mogą nastąpić wcześniej niż pierwotnie oczekiwano. W związku z tym prognozują wzrost NZD/USD w kolejnych miesiącach z celem na poziomie 0,72 do końca drugiego kwartału przyszłego roku. Podobnego zdania są eksperci z Credit Suisse. „Kiwi” nieznacznie koryguje w tym tygodniu po pięciu tygodniach wzrostu z rzędu.

  • Rynek wycenia malejące ryzyko związane z taryfami handlowymi
  • Globalni inwestorzy przygotowują się do odbicia w globalnym wzroście. Azja ma mocną pozycję, aby skorzystać z ożywienia już teraz
  • Dolar NZD i AUD skorzystają na ożywieniu w Azji i słabości dolara amerykańskiego

Kurs dolara: w przyszłym roku zapowiada się dalszy wzrost wartości NZD – MUFG

Prawdopodobna wygrana Joe Bidena w USA jeszcze bardziej wzmocniła pozytywne perspektywy globalnego wzrostu, dzięki usunięciu ryzyka związanego z taryfami handlowymi. Globalni inwestorzy przygotowują się teraz do odbicia w globalnym wzroście, a Azja ma mocną pozycję, aby skorzystać z ożywienia już teraz. To przygotowuje podłoże pod dalszy wzrost wartości NZD w przyszłym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
RBNZ działał w listopadzie, ale nie poprzez tradycyjne działania monetarne. Uruchomienie programu finansowania pożyczek było postrzegane przez rynki jako najmniej agresywna z dostępnych opcji obejmujących obniżkę stóp procentowych i /lub dalsze luzowanie ilościowe – napisano w raporcie.

Perspektywa ujemnych stóp procentowych w Nowej Zelandii wydaje się teraz bardzo mała. Rząd wyraził również zaniepokojenie wpływem luźnej polityki pieniężnej na rynek mieszkaniowy i zwrócił się do RBNZ z wnioskiem o uwzględnienie stabilności cen nieruchomości mieszkaniowych w zakresie kompetencji RBNZ.

Nie sądzimy, że nadejdzie zmiana w zakresie kompetencji, ale może to wpłynąć na oczekiwania rynku dotyczące polityki RBNZ, która będzie wspierać rentowności i dolara nowozelandzkiego – dodano.

Kurs NZDUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Dolar NZD ma jeszcze miejsce do wzrostu – Credit Suisse

Analitycy z Credit Suisse utrzymują bycze nastawienie w stosunku do NZD w nadchodzących tygodniach.

Nasze nastawienie w stosunku do obecnych poziomów wciąż opiera się o dalszą siłę NZD. W związku z tym prognozujemy, że kurs NZDUSD osiągnie poziom 0,73, a para AUDNZD w kierunku 1,0280. Jednocześnie utrzymujemy cel dla AUDUSD na niezmienionym poziomie 0,75 – podkreślono w raporcie Credit Suisse.

Kurs AUDUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here