Naga MarketsKurs dolara (AUD/USD) spadnie w kolejnych miesiącach. USD silnie wyprzedanyPerspektywy dla pary walutowej AUD/USD będą nadal w znacznym stopniu zależeć od szerokich notowań dolara amerykańskiego. Według analityków Rabobanku rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia korekty spadkowej na „aussiem” w nadchodzących miesiącach. Kurs AUD/USD spada drugą sesję z rzędu po wyrysowaniu wczoraj lokalnego szczytu na poziomie 0,7276.

  • RBA jest prawdopodobnie najmniej gołębim bankiem centralnym w świecie w G10. Bank centralny czuje się komfortowo z obecną pozycją AUD
  • Jednak względna siła AUD może nie być mile widziana przez RBA w znacznie dłuższym terminie
  • Słabość dolara amerykańskiego (USD) wydaje się aktualnie przesadzona

AUD/USD: rośnie prawdopodobieństwo korekty – Rabobank

Eksperci podkreślili w raporcie, że fakt, iż RBA jest prawdopodobnie najmniej gołębim bankiem centralnym w świecie w G10 jest czynnikiem stojącym za solidną pozycją AUD w ostatnich miesiącach.

Oczekiwania RBA, że wyraźna słabość danych o inflacji CPI za I kwartał będzie tylko tymczasowa, a komentarze dotyczące obecnej pozycji AUD w jego niedawnej deklaracji politycznej sugerują, że bank centralny czuje się komfortowo z obecną pozycją AUD.

Jednak obawy, że blokada stanu Wiktoria zmieni prognozy dotyczące ożywienia gospodarczego Australii, w połączeniu z napięciami z Chinami, sugerują, że względna siła AUD może nie być mile widziana przez RBA w znacznie dłuższym terminie – napisano w raporcie.

W ocenie analityków krótkoterminowe perspektywy dla AUD/USD będą nadal w znacznym stopniu zależeć od ogólnego tonu dolara.

Jest mało prawdopodobne, aby RBA z zadowoleniem przyjął dalszą aprecjację na AUD, biorąc pod uwagę ryzyko dla gospodarki i obecny słaby ton inflacji CPI. Naszym zdaniem słabość dolara amerykańskiego wydaje się obecnie nadmiernie wydłużona, co potwierdza nasze oczekiwania, że ​​AUD/USD ma możliwość korekty spadku w nadchodzących miesiącach – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here