Naga Markets

Aussie postawił się dolarowi. Kurs AUD/USD w górę mimo spadkowych prognozDolar australijski (AUD) w ostatnich dniach korzysta z ogólnej deprecjacji swojego amerykańskiego odpowiednika i choć często przytaczany przez analityków słaby wzrost w Chinach bez wątpienia ciąży na “Aussie”, to nie zatrzymał zwyżki AUD/USD do 0,689 dol. Według analityków Credit Agricole i HSBC, prognozowany jest jednak nadal trend spadkowy notowań pary.

  • We wtorek o 14:30 opublikowany zostanie odczyt stopy inflacji CPI w USA za sierpień, który może dać wskazówki co do spodziewanej decyzji Fed/FOMC na posiedzeniu 21-22 września
  • Australijska gospodarka, jak i waluta, są w dużej mierze uzależnione od sytuacji na rynku towarowym, a także globalnego sentymentu wobec ryzyka
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs AUD/USD: RBA zdominowany przez FOMC

Dolar australijski we wtorek rano kontynuuje zwyżkę z dwóch poprzednich sesji wspinając się o skromne 0,07% do 0,6889 dol.We wtorek o 14:30 czasu polskiego opublikowane zostaną wyczekiwane przez inwestorów dane dotyczące inflacji CPI w sierpniu w USA. Konsensus zakłada odczyt na poziomie 8,1% rdr wobec 8,5% rdr w lipcu. Możliwe, że szczyt inflacji w USA jest już za plecami.

– Dalsze sygnały, że inflacja w USA może się ochładzać, byłyby dobrą wiadomością dla walut z Antypodów, ponieważ obniżyłyby rentowność amerykańskich obligacji i poprawiłyby nastroje na rynkach. – stwierdzili analitycy Credit Agricole.

Tymczasem, perspektywy wzrostu Chin prawdopodobnie pozostaną ciężarem dla AUD, bowiem australijska gospodarka jest bardzo mocno powiązana handlem z “Państwem Środka”.

 – Nasz ekonomista spodziewa się, że dane w tym tygodniu pokażą, że chińska gospodarka walczy o wzrost w obliczu strategii “zero COVID”, słabego rynku nieruchomości, ekstremalnych upałów i suszy, a także niedoborów energii elektrycznej. – zaznaczyli eksperci z Credit Agricole.

 

Aussie postawił się dolarowi. Kurs AUD/USD w górę mimo spadkowych prognoz
Kurs AUD/USD. Źródło: tradingview.com

Reserve Bank of Australia bez wątpienia cechuje się jastrzębim podejściem do prowadzenia polityki pieniężnej w ostatnim czasie, a we wrześniu bank podniósł stopę procentową o 50 pb do 2,35%. Jednak RBA wydaje się być zdominowany przez FOMC.

XTB

– Na ten moment nadal oczekujemy, że AUD/USD będzie notowany niżej na 0,65 w IV kw. 2022 roku i 0,64 w I kw. 2023 roku. – stwierdzili analitycy Credit Agricole.

Zobacz również: USD/JPY z prognozą 150 od RBC. Prezes Bank of Japan interweniował

HSBC wieszczy zniżkę “Aussie”

Zdaniem analityków HSBC, jeśli perspektywy wzrostu pozostaną słabe globalnie, to AUD/USD może mieć przestrzeń do dalszego spadku z kilku wymienionych przez analityków banku powodów.

– AUD może opaść z kilku powodów: wrażliwego sentymentu do ryzyka, asymetrycznego ryzyka spadkowego z uwagi na wpływ działań RBA na parę, ograniczonych korzyści z warunków handlowych. Ponadto para nie wygląda na wyprzedaną w porównaniu z poprzednimi cyklami spadkowymi.

W związku z tym, analitycy HSBC spodziewają się spadku AUD/USD do 0,65 dol. na koniec roku, a potem do 0,64 dol. w I kw. 2023 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | ccc akcje kupno | notowanie dax | eurocash kurs | dolar nowozelandzki pln | pkp cargo kurs akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAccelpoint i PKO BP uruchamiają program akceleracyjny ‘Poland ClimAccelerator’
Następny artykułKurs dolara, indeksy, kryptowaluty w centrum uwagi. Inflacja w USA 2022 – inwestorzy skupieni na danych
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here