Naga MarketsAugur, protokół rynku predykcyjnego zbudowany na blockchainie Ethereum, odnotował poważny spadek liczby użytkowników od jego pierwszego uruchomienia w lipcu. Dane odnotował DappRadar.


Wykres na stronie poświęconej Augurowi – witryny, która śledzi między innymi tweety, ilość jednostek ETH w aplikacjach oraz liczbę użytkowników – pokazał 260 użytkowników na platformie w lipcu i tylko 24 użytkowników w ciągu ostatnich 24 godzin. Co powoduje, że popularność Augura jako platformy prognostycznej wymiera?

Początek końca?

Użytkownik Twittera Kevin Rooke zauważył ten trend i zapytał bezpośrednio, dlaczego użytkownicy są rozczarowani Augurem. Odpowiedzi, które dostał, wskazywały na to, że ludzie albo uważali, że używanie aplikacji było zbyt ryzykowne, interfejs zbyt nieczytelny i kłopotliwy. Osoby, które byłyby zainteresowane aplikacją do prognozowania, wolały zaś użyć specjalnie zaprojektowanej w tym celu platformy.

Zwłaszcza informacja o niezbyt czytelnym interfejsie powinna być przestrogą dla nowych projektów. Warto przypomnieć, że Augur jest jednym pierwszych projektów, które powstały w środowisku Ethereum. Niestety użytkownicy dAppsów opartych na blockchainach często skarżą się, że są one trudne w obsłudze.

Czym jest Augur?

Augur jest aplikacją typu open source do prognozowania stworzoną na bazie blockchaina Ethereum. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą tworzyć swoje własne rynki prognostyczne w celu zbadania określonego wyniku. Mogą ustawić dowolną datę zamknięcia badania.Osoby, które obstawią najpopularniejszy wynik, są potem nagradzane tokenami.

Na przykład niektóre z obecnych otwartych rynków obstawiają przyszłą cenę złota, kwestie związane z nagrodami muzycznymi czy wynik zbliżającego się meczu piłki nożnej. Uczestnicy ekosystemu mogą dosłownie postawić na wszystko, co chcą.

Z powodu faktu, że rynki są zdecentralizowane, zakłady nie mogą być cenzurowane ani zamykane przez żadną ze stron. System działa poprzez śledzenie obrotu tokenami i dat zamknięcia rynków.

Augur został zbudowany wokół idei, zgodnie z którą  im większa i bardziej zróżnicowana grupa ludzi ma możliwość wprowadzania informacji do systemu, tym dokładniejsze będą informacje.

Strony internetowe, takie jak Quora, wykorzystują tę zasadę, by odpowiadać na różne pytania. Chodzi o to, by ktoś na zewnątrz miał właściwą odpowiedź, biorąc pod uwagę ogrom Internetu. Augur przyjął tę zasadę i stosuje ją do przewidywania wyniku różnych zdarzeń. Zdecentralizowany, nieocenzurowany charakter aplikacji może jednak prowadzić do powstania ciemnych rynków, na przykład gdy ludzie tworzą rynki, aby przewidzieć prawdopodobieństwo zabójstw celebrytów lub jak długo niektórzy politycy przetrwają na scenie politycznej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here