Naga MarketsLogo BafinDeutsche Bank opublikował oświadczenie mówiące o tym, że BaFin, niemiecki organ nadzoru finansowego, rozszerzył zakres kompetencji niezależnego audytora badającego rolę pożyczkodawcy w skandalu prania pieniędzy Danske Banku.

Sprawa wynika z toczącego się dochodzenia w sprawie oddziału duńskiego banku w Estonii. Temat ten wielokrotnie poruszany był na łamach Comparic.pl. Poniżej znajdują się linki do najważniejszych wpisów:

Afera, która wypłynęła we wrześniu ubiegłego roku i dotyczy pomocy Danske Bank w wypraniu brudnych pieniędzy pochodzących z Rosji i państw byłego bloku sowieckiego. Pokłosiem afery była rezygnacja Thomasa Borgena, CEO Danske Bank A/S, a na fotelu prezesa banku zastąpił go Jesper Nielsen.

Rola Deutsche Banku

Deutsche Bank działał jako główny bank korespondent dla Danske Banku, przez który transferowane były podejrzane sumy. Jak dotąd śledczy nie znaleźli nic niestosownego w relacjach biznesowych niemieckiego banku z Danske Bank. Przedstawiciele Deutsche Banku także utrzymują, że ich bank nie zrobił nic, co byłoby niedozwolone.

Jednak do tej pory audytor, którego BaFin wyznaczył do monitorowania DB, nie skupiał się specjalnie na sprawie prania brudnych pieniędzy przez Danske Bank. Trzyletnia kadencja audytora na zlecenie BaFin miała służy podjęcia kroków w celu zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Audytor był potrzebny do monitorowania wysiłków banku w wyżej wymienionych kwestiach i zapobieganiu takim zdarzeniom.

Zobacz również: CEO Ripple krytykuje token JPM Coin jaki zamierza emitować JP Morgan

Teraz audytor skupi się na odkrywaniu jaki ewentualny udział rolę w skandalu Danske Bank mógł brać Deutsche Bank. Wiadomość ta pojawia się w burzliwym okresie dla Deutsche Bank. Wcześniej w tym miesiącu pojawiły się plotki, że bank będzie musiał połączyć się z Commerzbankiem po publikacji kolejnego zestawu rozczarowujących wyników za czwarty kwartał ubiegłego roku.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here