Naga MarketsKolejny raz wracamy do naszego „ulubionego” boxa konsolidacji 0.9450 – 0.9330. Tydzień temu zwróciliśmy uwagę na ponowne zanegowania wybicia w górę. Podaż najwyraźniej zwietrzyła swoją szansę i podjęła próbę przejęcia inicjatywy. Jednak jak dotąd skala i styl wybicia może rodzić wątpliwości czy i tym razem nie mamy do czynienia z ruchem maskującym zakończenie trendu bocznego. Jeżeli jednak podaż nie dopuści do powrotu powyżej 0.9330 cały spór rozegra się o barierę 0.9230.

Obecna konsolidacja trwa miesiące, spójrzmy więc na rynek z perspektywy wykresu miesięcznego. Rzut oka wystarczy, by zrozumieć obecny paraliż, bowiem najwyraźniej cena utknęła między lokalnym wsparciem – 0.9300, a bardzo ważnym horyzontalnym oporem – 0.96700. Stawka w grze jest spora, bowiem złamanie aktualnego wsparcia to zapowiedź ruchu 600 pipsów niżej, z kolei podejście i pokonanie 0.9670 może oznaczać kontynuację wieloletniego trendu wzrostowego.

 

Na wykresie dziennym ostatnim sygnałem PA była spadkowa formacja przenikania na horyzontalnym poziomie oporu – 0.9430. Aktualnie, po zejściu poniżej 0.9330, cena buduje box konsolidacji w pobliżu tego istotnego rejonu, co można uznać za przejaw niezdecydowania. Wybicie dołem, czyli wykroczenie poniżej 0.9270 uznamy za sygnał kontynuacji ruchu spadkowego. Powrót powyżej 0.9330 będzie oznaczać, że całą zabawa zacznie się od nowa:)

 

Autor analizy: Zbigniew WieczorekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here