Naga MarketsCzy jest jakaś gorsza rzecz dla potencjalnych longów niż wzrostowy klin? Zdaniem Justina Bennetta jak najbardziej – między innymi skierowana na północ flaga. Co prawda takowe układy tworzą się na wykresach cały czas. Jeżeli jednak zaczynają formować się po dosyć szerokim ruchu i podążają w kierunku głównego trendu, należy zachować szczególną ostrożność.

AUD/USD idealnie wpasowuje się w powyższy opis, gdyż para od styczniowych dołków zarobiła już 900 pipsów. Po drodze nie widzieliśmy tak naprawdę żadnego silniejszego osunięcia i popytowa szarża trwa w najlepsze od prawie trzech miesięcy.

Justin Bennett nie obawia się jednak tylko i wyłącznie wzrostowego kanału na H4 (wykres na samym dole), ale również poziomu oporu 0.7800, który w przeszłości wielokrotnie wywoływał reakcję ceny:

AUD/USD D1
AUD/USD D1

Graj na AUD/USD razem z CMC Markets i ustaw zlecenie sell limit pod poziomem proponowanym przez J. Bennetta

0.7800 przyczynił się do spadków i wzrostów Aussie pomiędzy lutym i czerwcem zeszłego roku. Łącząc to z ciasnym wzrostowym kanałem formującym się od połowy marca, mamy gotowy przepis na rynkowe kłopoty.

Oczywiście nie musi to oznaczać, że zaprezentowana poniżej flaga jest od razu niedźwiedzią formacją. Tego typu układy również mogą wybijać górą. Justin Bennett zaznacza jednak, że częściej dochodzi do wybicia dołem.

W trakcie czwartkowej sesji Admiral Markets sugerował longi na AUD/USD, w piątkowym przeglądzie PA redaktor naczelny Comparic.pl rozważa natomiast podobnie jak Justin Bennett krótkie pozycje – jednak już z obecnych poziomów. Kto będzie miał rację?

AUD/USD H4
AUD/USD H4

Podsumowując, poziom 0.7800 może zapewnić okazję do wchodzenia w krótkie pozycje – oczywiście przy pojawieniu się odpowiednich sygnałów sprzedażowych z PA. Realnym celem w tym miejscu byłoby wsparcie kanału znajdujące się 220 pipsów niżej na 0.7580. Alternatywie, zamknięcie powyżej oporu 0.7800 schodzącego się z górnym ograniczeniem kanału będzie faworyzować longi i pozwoli celować w 0.8160, czyli szczyty z maja 2015.

Chcesz dowiedzieć się na jakich zasadach swój trading opiera Justin Bennett – sprawdź opisy jego strategii oraz lekcji dostępne na Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. To nie jest formacja flagi tylko raczej kanał wzrostowy. Poza tym formacje flagi idącej w górę na północ są niebezpieczne jak formacja flagi zaczyna kształtować się z góry a nie z dołu jak w tym wypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here