Naga MarketsWe wczorajszej analizie sugerowaliśmy wystąpienie formacji odwróconej głowy z ramionami na tzw. ‘kangurze’. Dziś widzimy, że sytuacja niewiele się zmieniła, a para po wczorajszej niewielkiej wyprzedaży wróciła w okolice 50% formacji i wyszła bokiem z małego wzrostowego kanału.

Jest to wynik małej zmienności, sygnał mówiący o małym wolumenie transakcji i słabym zaangażowaniu inwestorów na rynku. Wprawdzie formacja odwróconej głowy z ramionami nie została zanegowana, ale w takim układzie ciężko przypisać jej dalszy wpływ na cenę.

W takiej sytuacji możliwe jest wybicie dołem z utworzonego w nocy klina i ruch do najbliższego wsparcia Pivot S1* na 0.9250. lub dalszego (Pivot S2) 0.9230.

Układ dołków i szczytów wskazuje na wyraźną konsolidację z górną bandą na 0.9300* (Pivot R1), gdzie mamy również obecnie górną bandę kanału spadkowego.

AUD/USD 1-godzinny.
Kliknij by powiększyć!

W dniu dzisiejszym na parę wpływ będzie miał raport o zatrudnieniu w USA w wydaniu Biura Statystyk Pracy (BLS) – prognozy dotyczące zmiany liczby etatów w sektorze pozarolniczym są optymistyczne (Credit Agricole +215k, Nomura +225k, mediana 216k), podobnie jak w przypadku stopy bezrobocia, która ma spaść o 0.1% do 6.6%.

Słowniczek:

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

* Okrągłe poziomy oddziałują wyraźnie na cenę, z jednej strony mają znaczenie psychologiczne, z drugiej zaś wiele rozliczeń odbywa się w oparciu o okrągłe poziomy (np. opcje walutowe).

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here