Naga MarketsTen rok nie jest zbyt łaskawy dla dolara australijskiego i w zasadzie od początku lutego br. jego wartość w stosunku do USD spadała aż do 17 maja, gdy kurs wymiany osiągnął wartość 0.6864.

AUDUSD Daily – cena powoli odbija od wsparcia kanału spadkowego

Już w analizie pary AUDUSD z 20 maja prognozowałem, że nadchodzi korekta wzrostowa, która powoli staje się faktem. Gdy spojrzymy na powyższy wykres D1, to zauważymy, że ostatnia świeca dzienna jest wyraźnie wzrostowa przy rosnącym MACD, co sugerowało by kontynuacje korekty wzrostowej.

AUDUSD H4 – “cup and handle” -formacja filiżanki wróży wzrosty.

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na wykres H4. Tu pojawiła się formacja “filiżanki” – dość mało znana i niezbyt często występująca na wykresach, aczkolwiek potrafi być niezwykle skuteczną. Co prawda wzrost napięcia polityczno-handlowego USA-China może w każdej chwili zniweczyć moje prognozy i kawa się wyleje… to jednak mimo istniejącego ryzyka postawiłbym na wzrosty. Celem może być najbliższa strefa podaży 0.7020. Dopiero skuteczne pokonanie poziomu 0.6900 ( spód “uszka filiżanki”) może zanegować korektę wzrostową i powrót do spadków.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here