Naga MarketsAUDUSD – od blisko dwóch lat dolar australijski systematycznie traci na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego. Na początku sierpnia br. kurs spadł do 0.6675, czyli poziomów z 2009 roku. AUD należy do tak zwanych walut surowcowych, jego siła zależy od cen surowców i koniunktury na produkty przemysłu wydobywczego. Australia odpowiada za 30% światowej produkcji rudy żelaza, a malejące zapotrzebowanie na nią, jej głównego importera  Chin spowodowane wojną celną z USA, wpływa niekorzystnie na ekonomię producenta i jego walutę.

AUDUSD Daily – Inside Bar

Patrząc na AUDUSD od strony czysto technicznej widzimy, że w zeszłym tygodniu pojawiły się próby korekty ostatnich spadków. Zakres poniedziałkowej świecy dziennej okazał się niepokonany przez kolejne dni, powstała formacja Inside Bara. Jest duże prawdopodobieństwo, że cena opuści formację kierując się na północ. Taki scenariusz wspiera bycza dywergencja na D1.

AUDUSD H4 – jeśli cena wybije górą to celem kupujących może być najbliższa strefa podaży 0.6860

Szukając potencjalnego celu popytu musimy spojrzeć na wykres H4. Tu widzimy, że górna krawędź IB tworzy konfluencję oporów ze strefą podaży. Pokonanie tego obszaru konfluencji powinno dodać dynamiki korekcie wzrostowej i notowania powinny dotrzeć do kolejnej strefy podaży 0.6860. Wejścia w longa szukałbym w okolicy 0.6740-50.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here