Naga MarketsDolar australijski w stosunku do dolara amerykańskiego pozostaje w konsolidacji już 11-sty tydzień w rzędu. Choć jej zakres nie przekracza 300 pipsów, to dzienne zamknięcie świecy powyżej lub poniżej może wykreować silny impuls.

Wykres tygodniowy wskazuje na konsolidację między poziomami 0.7050, a 0.7316. Można również zauważyć, iż w zeszłym tygodniu została przebita główna linia trendu na parze AUD/USD, co należy ocenić pozytywnie dla byków, choć duży górny cień oraz brak utworzenia nowego szczytu powoduje pewne komplikacje.

AUDUSD w zakresie kluczowej konsolidacji
Cena znajduje się bardzo blisko zniesienia 50% Fibonacciego oraz testu linii trendu od góry. Będzie to ważny moment dla rynkowych byków, które w tej okolicy powinny udowodnić siłę, jeśli chcemy zobaczyć dalsze wzrosty na tej parze walutowej.

Szukasz regulowanego brokera z bardzo niskimi spreadami oraz ofertą ponad 125 instrumentów? Być może broker Royal spełni Twoje oczekiwania!

AUDUSD w zakresie kluczowej konsolidacji

W przypadku przebicia 0.7317, kolejną ważną strefą będzie 0.7452 – 0.7484. Z drugiej strony pokonanie wsparcia 0.7054 może doprowadzić cenę do 0.6975 (dołki z lutego 2016 r.), a następnie 0.6822 (minimum ze stycznia 2016 r.).

Zobacz również: Analiza wolumenu na głównych parach walutowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJaki jest powód ekstremalnego wzrostu cen gazu? – raport surowcowy
Następny artykułUSD/JPY w drodze do ważnego oporu – UOB
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here