Naga MarketsW trakcie sesji azjatyckiej (godz. 3:30 CET) na rynki wpłynęły dane z australijskiego rynku pracy. Informacje te natychmiast odzwierciedlone zostały w notowaniach Aussie.

O ile stopa bezrobocia w sierpniu pozostała na niezmienionym poziomie 5,6%, co także pokrywało się z oczekiwaniami, to znacznie zwiększyło się zatrudnienie. Oczekiwania na poziomie zaledwie 15 tys. etatów zostały pokonane liczbą 54,2 tys. Dodatkowo pozytywnie zrewidowany został poprzedni odczyt (29,2 k vs. 27,9 k). Poniżej taże pozostałe dane makroekonomiczne:

źródło: pl.investing.com

Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY.
Gdzie i kiedy? 21 października, Warszawa

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

Skok zmienności na AUDUSD

Odczyt danych z rynku pracy w Australii spowodował skok zmienności na parze walutowej AUDUSD. Dolar australijski w ciągu pierwszych 5 minut po tym wydarzeniu umocnił się o ponad 40-pipsów.

Obecnie cena porusza się w zakresie tego ruchu. Wsparcie intraday zapewnia tu obszar w obrębie 0.7993. Z kolei opór stanowią maksima dzisiejszej sesji w okolicach 0.8015.

Patrząc z nieco szerszej perspektywy wykresu (H4) widzimy, że cena wróciła do formacji kanału i przed nocnym odbiciem znajdowała się w okolicach lokalnego wsparcia blisko 0.7970.

Dalszy ruch wzrostowy powinien zostać ograniczony przez górne ograniczenie kanału. Jeśli niedźwiedzie odzyskają kontrolę i lokalne wsparcie zostanie przełamane, na drodze spadkom stanąć może dolne ograniczenie tej formacji.

Powyższa analiza została wykonana na rachunku u brokera XM, który oferuje $30 na start!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here