Napis AUD/USD na tle wykresyPara z dolarem australijskim do dolara amerykańskiego praktycznie od początku roku znajduje się w trendzie spadkowym. O ostatnim czasie jednak para tworzyła wyraźną konsolidacją na strefie między wsparciem a oporem wynikającym z ostatnich testów przez co stworzyła wrażenie możliwości akumulowania pozycji oraz wyjścia górą. Dziś już wiemy, że para AUDUSD faktycznie potwierdziła wybicie a wszystko zapowiadane było na porannych odprawach.


Para ostatecznie zrealizowała dwa ostatnie zakładane scenariusze z porannych odpraw – gdzie w pierwszych z nich oczekiwana była korekta na około 70 pipsów do poziomu 0.7195, następnie dalsza wspinaczka ku górze przebijając poziom 0.7260, który w kontekście średnioterminowym odgrywał bardzo istotną rolę – ponieważ jego wybicie będzie oznaczać możliwość zmiany trendu na parze.

wykres AUDUSD H4 07.11.2018
AUDUSD H4 07.11.2018

Aktualnie znajdujemy się ponad 100 pipsów od planowanego miejsca korekty – oraz prawie 40 powyżej wspominanego oporu. Czy to moment na zmianę trendu?

Kurs AUDUSD nadal rośnie – dalszy cel 0.7380

Aktualnie para pokonała omawianą strefę oporową, co świadczy tylko dobrym postrzeganiu ostatniej strefy konsolidacji, która omawiana na porannych odprawach sprawiała wrażenie chęci odwrócenia trendu właśnie z tej strefy. Teraz dalsze cele dla pary to dwa istotne poziomy: pierwszym jest najbliższa sekwencja, która została ustalona przez szczyt z 21 sierpnia na poziomie 0.7380 (85 pips od aktualnej ceny) oraz drugi cel – wynikający z górnego ograniczenia konsolidacji na strefie – poziom 0.7481 oddalony 180 pips od katulanej ceny.

wykres AUDUSD D1 07.11.2018
AUDUSD D1 07.11.2018

Na chwilę obecną oczekuje się od pary dalszego podejścia, bez większych korekt do kolejnego celu. Jeśli jednak para w ciągu najbliższej sesji będzie wykonywać korektę, nie powinna być ona większa niż poziom 0,72750 – stanowiącego aktualnie wsparcie dla układu wzrostowego. Następnie – po dotarciu do wyznaczonego celu oczekuje się pierwszej korekty dla pary na około 50 pips oraz dalszej kontynuacji wzrostów z zasięgiem kolejnych 100  – 120 pipsów na pozycję typu long.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSilne waluty Antypodów, zmiana trendu na EURUSD – Strategia TDiS
Następny artykułKonsolidacja na zakończenie sezonu – raport z rynku soi
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here