Naga MarketsPosiedzenie Banku Rezerw Australii zakończyło się zasadniczo zgodnie z oczekiwaniami analityków, a reakcja rynków sprowadziła się do 40 pipsowej wolty w górę sprzedanej z poziomu 0.9314 niemal od razu. Mimo, że taki spadkowy Pinbar* oznacza silną podaż i z reguły jest dobrym sygnałem sprzedaży, to cena szybko znalazła wsparcie w pobliżu dzisiejszego poziomu Pivot* (0.9270), zdobyła wczorajszy szczyt 0.9285 (pivot R2) i znów rusza po testowany wcześniej Pinbarem obszar 0.9310/15, który jednocześnie stanowi górną bandę konsolidacji z ostatnich 10 dni. Jeśli para znajdzie dość siły by przebić tę strefę, możemy rozważać powrót do średnioterminowego trendu wzrostowego.

Na wykresie dziennym widzimy spadkową linię trendu korekty, która obecnie zbiega się z oporem w okolicy 0.9300/15.

Od dołu dobre wsparcie stanowią poziomy 0.9250, 0.9230 oraz 0.9215, które nadzwyczaj dobrze pokryły się dziś z poziomami wsparcia Pivot. Wykres dzienny natomiast sugeruje zwiększone znaczenie S1 oraz S3.

AUD/USD wykres godzinowy vs. dzienny
Kliknij by powiększyć!

Słowniczek:

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.

* Okrągłe poziomy oddziałują wyraźnie na cenę, z jednej strony mają znaczenie psychologiczne, z drugiej zaś wiele rozliczeń odbywa się w oparciu o okrągłe poziomy (np. opcje walutowe).

* Pinbar w technice Price Action oznacza świecę o małym ciele i długim knocie w kierunku ruchu poprzedzającego wystąpienie Pinbar’a. Niektóre źródła podają, że kierunek ciała świecy ma znaczenie, podczas gdy inne, że nie ma. Istotne jest także miejsce wystąpienia świecy Pinbar (kontekst), np. pod oporem po wzrostach, lub na wsparciu po spadkach – taki układ może sygnalizować zmianę kierunku ceny.

Powyższa analiza jest jedną z cyklu analiz przygotowywanych przez Comparic we współpracy z XM. Pozostałe analizy można znalezć codziennie na stronie XM.

XM_artykul

Polecamy założenie rachunku w XM lub wypróbowanie konta DEMO.

Promocja – Premia 30% do 10000$Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here