Naga MarketsO obecnym na wykresie AUD/USD trójkącie zwyżkującym pisałem już we wtorek, 14 lutego. Wówczas zwracałem uwagę na test jego górnego ograniczenia i spore prawdopodobieństwo spadków. Para po publikacji ostatniej analizy dwukrotnie testowała niebieską linię wyznaczającą dolne ograniczenie trójkąta, a dziś w nocy doszło do jego byczego wybicia. AUD/USD testuje trójkąt od góry.


Z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej, jest to sytuacja bardzo prosta. Po reteście przebitego oporu bądź wsparcia – kupujemy lub sprzedajemy. W przypadku AUD/USD sytuacja nie jest jednak tak klarowna.

W przypadku handlu opartego na testach, ważną składową całego setupu jest zachowanie się ceny po powrocie w rejon pokonanego oporu. Idealną sytuacją byłoby dotknięcie ceną tych poziomów i dalsza podróż – w naszym wypadku – na północ. Niestety, sytuacja AUD/USD nieco się komplikuje.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Para, około południa dość głęboko spenetrowała zaznaczoną strefę wsparcia, tworzoną przez górne ograniczenie formacji trójkąta. Choć pierwsze godziny po teście można uznać za książkowe, o tyle z biegiem czasu sytuacja zaczęła wymykać się bykom spod kontroli. AUD/USD ponownie wróciło w rejon 0,77 i od tamtej pory wydaje się konsolidować.

Faworyzowanym kierunkiem wciąż jest góra i długie pozycje na AUD/USD mają rację bytu. Należy jednak zastanowić się nad okrojeniem początkowego zaangażowania w tę pozycję i spróbować dokładać do niej gdy ta pierwotna zacznie zarabiać. Strategia ta wydaje się być zasadną zwłaszcza, że logicznym umiejscowieniem poziomu stop loss były by okolice 0,7650.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here