Naga MarketsNocne dane z Chin oraz publikacje NAB wsparły wycenę australijskiej waluty, która od początku dzisiejszego dnia aprecjonuje w stosunku do dolara amerykańskiego. AUD/USD dociera do górnego ograniczenia trójkąta. Czy będziemy świadkami byczego wybicia?


Formacja trójkąta, jeśli wierzyć statystykom zebranym przez Thomasa Bulkowskiego, w połowie przypadków poprzedza kontynuację trendu. Przez ostatnie dni obserwowaliśmy wyraźną konsolidację AUD/USD, której górnym ograniczeniem były okolice poziomu 0,7700.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Dziel się wiedzą, ucz się od innych, handluj społecznościowo! Sprawdź możliwości eToro. 

Dobre dane z Chin, głównego partnera handlowego Australii oraz pozytywne wyniki ankiet przeprowadzanych wśród australijskich przedsiębiorców przez NAB powodują, że praktycznie przez całą sesję azjatycką AUD/USD parło do góry. Sytuacja nie uległa zmianie, gdy do gry dołączyli Europejczycy, a sama para wyraźnie dąży do byczego wybicia poziomu 0,77.

Obawiać można się jednego – czy siły popytu nie zostały już dostatecznie nadwyrężone i czy na wykresie nie przyda się głębsza korekta. Cztery ostatnie świece H4 mają białe korpusy, a zbliżający się początek sesji amerykańskiej może zostać potraktowany przez inwestorów zza oceanu jako okazja do spekulacyjnej sprzedaży, wyraźnie droższej pary walutowej. Nie można zapominać również o zaplanowanym na popołudnie wystąpieniu Janet Yellen, które zdaniem analityków Citi nie zostało w pełni wycenione przez rynek. Przez to bardziej prawdopodobnym, pomimo braku jednoznacznych sygnałów price action, wydaje się powrót AUD/USD w okolice średnich ruchomych lub nawet niebieskiej linii trendu wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here