Naga MarketsZa nami kolejny dzień sporych zmian na rynkach finansowych. Był to kolejny dzień słabości amerykańskiej waluty, co ma również swoje konsekwencje na indeksie dolara.

USD Index

Podaż testuje już obszar poziomego wsparcia w rejonie 71 pkt. Jeśli zostanie on definitywnie przełamany, należałoby się liczyć z możliwością kontynuacji procesu deprecjacji dolara, w kierunku 69 pkt., prawie 3% potencjał na indeksie walutowym to sporo.

AUD Index

Na drugim biegunie mamy z kolei względnie mocne waluty surowcowe. Indeks dolara australijskiego stabilizuje się w minionych dniach w rejonie maksimów ostatniego impulsu wzrostowego. W połączeniu z przełamaniem linii trendu spadkowego może to oznaczać, że aktualne wahania okażą się bazą do potencjalnej kontynuacji kierunku.

AUD/USD – szansa na “coś więcej”

Połączenie względnie stabilnego dolara australijskiego (ale z potencjałem do dalszego umocnienia) z przeceną USD przekłada się na wyraźny ruch wzrostowy na wykresie AUD/USD. Aby lepiej zobrazować techniczny układ sił proponuję spojrzenie na wykres w kompresji tygodniowej, gdzie na chwilę obecną mamy sporych rozmiarów biały korpus (a dziś ostatni dzień tygodnia – przy okazji również miesiąca i kwartału).

Można zatem przyjąć, że decyzje kierunkowe, które w ostatnim czasie przez uczestników rynku zostały wykreowane, będą miały tendencję do utrzymania się przez dzisiejszy dzień. W przypadku tej pary kluczowy opór wyznaczyć można w rejonie 0,7750 i jeśli doszłoby do jego sforsowania, wówczas można by mówić o pojawieniu się perspektywy średnioterminowego rozwinięcia kierunku wzrostowego, z celem w kolejnym swingu cenowym do okolic 0,8050.

Tomasz Gessner, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here