Naga Marketsaustralia

Dane o zatrudnieniu wybiły ‘australijczyka’ z dołka na 0.9325 po nowy szczyt. Para agresywnie idzie w górę i po gołębim wystąpieniu Janet Yellen w Kongresie oraz mocnym wyniku w bilansie handlowym Chin, nie wiadomo co może tę parę zatrzymać. Chyba tylko nagłe, niespodziewane pogorszenie nastrojów na rynkach (np. eskalacja kryzysu na Ukrainie) może odebrać tej parze werwę.

Gdy tworzę tę analizę mamy już przełamane dzienne opory Pivot, przeszliśmy także lokalny szczyt 0.9370 i niechybnie zmierzamy po ostatni szczyt 0.9412/25. Z kolei pokonanie tegoż, zapewne nie bez walki, otwiera nam drogę do historycznie drogiego AUD/USD po 0.9650.

Starając się znaleźć wsparcie, szukałbym obecnie w okolicy przebitego Pivot R2 na 0.9370, najlepiej jeśli zbiegnie nam się to czasowo z linią trendu lub którąś ze średnich kroczących. Ruch jest bardzo mocny, cena prze do góry pips za pipsem, ale tak silne wybicia często są potem z reguły jakiś czas sprzedawane w ramach korekty.

Dziś w kalendarzu niewiele danych zarówno dla USD jak i AUD. Trochę zamieszania może wprowadzić oświadczenie i konferencja prasowa ECB za pośrednictwem pary EUR/USD – jak wiadomo cały rynek Forex jest systemem naczyń połączonych – jednak wpływ powinien być mocno ograniczony, tym bardziej, że prognozy mówią o neutralnej postawie Europejskiego Banku Centralnego. Innym czynnikiem może być wystąpienie prezes Fed Janet Yellen przed senacką komisją ds. budżetu, choć trudno spodziewać się czegoś więcej ponad wczorajsze ‘nic’, kiedy to pani prezes zeznawała w kongresie.

Podsumowując: para wróży póki co wzrosty, choć jeszcze nie wiadomo jak duże i po jak głębokiej korekcie. Górna banda kanału jest dość stroma i zostawia sporo miejsca.

AUD/USD 1-godzinny.
Kliknij by powiększyć!

Słowniczek:

* Poziomy Pivot, to poziomy obliczane według metodologii opartej na parkietach giełdowych używane przez profesjonalnych graczy do wyznaczania potencjalnych poziomów wsparć i oporu (S1, S2, R1, R2…) w trakcie dnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here